4 liga piłkarska: SBB Energy Kup - Sparta Paczków 1-2

W akcji Łukasz Michaliszyn, pomocnik Sparty Paczków.
W akcji Łukasz Michaliszyn, pomocnik Sparty Paczków. Sławomir Jakubowski
Ledwie 40 sekund potrzebowali goście z Paczkowa, aby zdobyć dwa gole. Po przerwie grali słabiej, ale obronili cenną wygraną.

Już po pół minuty meczu Sparta miała pierwszą bardzo dobrą okazję. Krzysztof Głąb, po tym jak minął Krzysztofa Tronta, miał przed sobą właściwie pustą bramkę, ale źle trafił w piłkę, ta skozłowała i wybił ją wracający obrońca. Miejscowych już nic nie uratowało w 38. min. Wówczas świetną piłkę posłał Bartosz Trzpioła, a Głąb nie zmarnował już okazji sam na sam z bramkarzem.

Piłkarze SBB Energy zaczęli grę od środka, ale błyskawicznie stracili piłkę, a ta dotarła do Łukasza Michaliszyna. Pomocnik gości "zszedł" do środka boiska i lewą nogą uderzył nie do obrony.

- Pierwszą połowę graliśmy świetnie, rywal był bezradny, ale w drugiej role się odwróciły - relacjonuje Marcin Krótkiewicz, szkoleniowiec Sparty. - Rywal zagrał na dwóch napastników, przejął inicjatywę, a my się pogubiliśmy zwłaszcza w środku pola. Kiedy posłałem więcej piłkarzy w tę strefę nieco opanowaliśmy sytuację. Straciliśmy jednak gola, a raz mieliśmy sporo szczęścia. Z sytuacji i przebiegu meczu pewnie remis byłby sprawiedliwszy, ale możemy się cieszyć z trzech punktów.

Po przerwie piłkarze Grzegorza Świerczka zagrali składniej, ale bez wykończenia. W dobrych sytuacjach byli Łukasz Bojar, Michał Zboch i Tomasz Moschner. Gdy w 76. min drugą żółtą kartkę ujrzał Daniel Bieniek wydawało się, że jest po meczu. Gospodarze jednak nadal atakowali. Golkiper zatrzymał Pawła Grabowieckiego, gola kontaktowego zdobył po dośrodkowaniu z wolnego Bartosz Stręk, a Grabowiecki strzałem na 2-2 trafił w poprzeczkę.

SBB Energy Kup - Sparta Paczków 1-2 (0-2)
0-1 Głąb - 38., 0-2 Michaliszyn - 39., 1-2 Stręk - 84.

SBB Energy: Tront - Sokołowski (77. Wiśniewski), Stręk, Warzyc, Dobrzyński - Bieniek, Moschner, Zboch, Grabowiecki, Szymków (46. Wróbel) - Bojar (67. Gryl). Trener Grzegorz Świerczek.

Sparta: Iwaszków - Osuchowski, Szewczyk, Dechnik, Śleziak - Michaliszyn (90. Pawełek), Jurić, Markowski, Trzpioła (64. Dudzic) - Niziołek (86. G. Bogdanowicz) - Głąb. Trener Marcin Krótkiewicz.