5 medali lekkoatletów z Wołczyna

W mistrzostwach Opolszczyzny w lekkiej atletyce gimnazjaliści z Wołczyna aż pięć razy stawali na podium.

(fot. fot. Jerzy Rokita)

Wołczyńskie gimnazjum reprezentowało czternaście osób. Medale zdobyli:

mistrzem województwa w sztafecie 4 x 100m.(54,57 s.) dziewcząt zostały Justyna Atłachowicz, Katarzyna Czarnowska, Ewa Brus, Malwina Matelska.
mistrzem województwa w sztafecie 4 x 100m.(47,49 s.) chłopców zostali: Michał Atłachowicz, Szymon Łężny, Radosław, Mikulski, Sebastian Zubrzycki
drugi medal srebrny w biegu na 100 m zdobyła Katarzyna Czarnowska uzyskując czas 13,99 s.
także drugi medal zdobył Sebastian Zubrzycki. Został wicemistrzem województwa w skoku w dal poprawiając swój najlepszy wynik i lądując na odległość 6,06 m.
drugi medal, tym razem brązowy, zdobyła Justyna Atłachowicz w biegu na 300 m osiągając znakomity czas 45,91s.

Opiekunem zespołu dziewcząt był Maciej Brus, a chłopców Jerzy Rokita.

- Warto zauważyć, że medale zdobyli uczniowie klas I i II, co dobrze rokuje na przyszłość - mówi Jerzy Rokita.

Oprócz medali w lekkiej atletyce wołczyńscy gimnazjaliści w minionym roku szkolnym zdobyli złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców i srebrny medal w drużynowych zawodach w lekkiej atletyce dziewcząt.