9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie opolskim, w tym dwoje dzieci. W sumie już 362 zakażenia w regionie

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Na terenie woj. opolskiego jest dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Na terenie woj. opolskiego jest dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tomasz Hołod
Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie poinformowało o 122 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dziewięć z nich to osoby z województwa opolskiego. Wśród nich jest dwójka kilkuletnich dzieci.

Jak wskazują służby wojewody opolskiego, wśród nich pięć osób to mieszkańcy powiatu oleskiego. Oprócz tego jest po jednym nowym przypadku z Opola oraz powiatów opolskiego, strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Dwójka kilkuletnich dziewczynek zakażonych koronawirusem mieszka na terenie powiatu oleskiego. Oprócz nich nosicielką jest też kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku. Służby informują, że obecnie brak jest informacji o stanie pacjentów i ich miejscu pobytu.

Piątą nową osobą zakażoną koronawirusem z powiatu oleskiego jest mężczyzna w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

W Opolu zakażona jest kobieta w średnim wieku. Jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Zaraziła się lokalnie.

Z kolei nowym przypadkiem z powiatu opolskiego jest mężczyzna w wieku senioralnym. Na razie brak jest informacji o jego stanie i miejscu pobytu.

W powiecie strzeleckim zakażona jest kobieta w wieku senioralnym. Zaraziła się lokalnie. Jej stan jest stabilny, przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Nowym zakażonym z pow. kędzierzyńsko-kozielskiego jest mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Koronawirusem zakaził się lokalnie.

Łączna liczba zakażonych w województwie opolskim od początku epidemii to 362 osoby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska