Będą kolejne laptopy dla uczniów

Materiał powstał we współpracy z Gminą Krapkowice
25 maja 2020 r. Gmina Krapkowice ponownie zawnioskowała o udzielenie grantu na zakup laptopów przeznaczonych dla uczniów do realizacji nauki zdalnej z projektu pn. „Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

17 czerwca 2020 r. otrzymaliśmy podpisaną umowę o powierzenie grantu w wysokości 55 000,00 zł na realizację w/w zadania. Za przyznany grant Gmina Krapkowice zakupi 22 laptopy, które zostaną przekazane do szkół podstawowych.

Przypominamy, że w poprzedniej edycji projektu pn.”Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” Gmina Krapkowice otrzymała grant w wysokości 70 000,00 zł na zakup sprzętu komputerowego. Zakupiono 28 laptopów z oprogramowaniem i 1 tablet. Sprzęt został przekazany do 6 szkół, a następnie użyczony 29 uczniom, którzy nie mieli możliwości realizowania nauki w formie zdalnej w okresie pandemii koronawirusa COVID-19 ze względu na brak odpowiednich narzędzi informatycznych.

Dodatkowo, poza projektem, Gmina Krapkowice zakupiła ze środków własnych 2 laptopy oraz 29 tabletów. Łącznie zostało przekazanych do szkół 30 laptopów i 30 tabletów.

Z użyczonego sprzętu skorzystało również rodzeństwo uczniów w rodzinach wielodzietnych - na zmianę dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych ze swoimi nauczycielami. Dlatego też docelowo zakupione laptopy z projektu „Zdalna Szkoła+” trafią do uczniów głównie z rodzin wielodzietnych - tak, aby każdy uczeń w tych rodzinach mógł swobodnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska