BS Leśnica 4 Liga Opolska 2023/24. Podsumowanie 13. kolejki

W hicie 13. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej, iPrime Bogacica wygrał z Ruchem Zdzieszowice 3:2. Na czele tabeli nadal jest duży ścisk. Wiktor Gumiński

Dzięki wygranej w Zdzieszowicach, rewelacyjny beniaminek z Bogacicy rzecz jasna utrzymał się na szczycie stawki. Co warte zauważenia, wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po przerwie.

Pierwsze dwa ciosy wyprowadził iPrime, który po golach Konrada Janickiego w 47. i Jakuba Pieloka w 56. minucie prowadził 2:0. Tak niekorzystne położenie nie podłamało jednak graczy Ruchu. Zerwali się oni do odrabiania strat na tyle mocno, że niespełna kwadrans później (w 70. minucie) był już remis. Piłkę do bramki gości posłali kolejno Piotr Strzelecki i Denis Sotor. Decydującą akcję przeprowadzili jednak w 80. minucie przyjezdni, a triumf swoim drugim golem zapewnił im Janicki.

Tyle samo punktów co iPrime ma wciąż Małapanew Ozimek, która bez większych trudności uporała się u siebie z LZS-em Domaszkowice, wygrywając 3:0. Klasycznym hat-trickiem w pierwszej połowie tego starcia popisał się Michał Bienias. Pod koniec meczu miał jeszcze wyborną szansę na czwarte trafienie, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Po piętach iPrime i Małejpanwi wciąż depcze Stal Brzeg, tracąc do czołowej „dwójki” dwa punkty. W 13. serii gier brzeżanie pokonali na wyjeździe LZS Walce 2:0. Oba gole strzelili zaraz po przerwie, w odstępstwie zaledwie trzech minut (Maciej Rakoczy w 50. i Łukasz Sztylka w 53. minucie).

W drugiej połowie tabeli swoje położenie poprawiły natomiast drużyny Odry II Opole i LZS-u Piotrówka. Rezerwy opolskiego klubu pokonały 2:0 Polonię Nysa. Ekipa z Piotrkówki w takim samym stosunku ograła z kolei Protec Victorię Chróścice.
Pewne zwycięstwa odniosły też Fortuna Głogówek (3:1 nad MKS-em Gogolin) oraz PPO Piast Strzelce Opolskie (3:0 nad Pogonią Prudnik).

Punktami podzieliły się jedynie Porawie Większyce i Polonia Karłowice (1:1).

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.