Budowa obwodnicy Niemodlina. Uwaga kierowcy! W związku z postępem prac wprowadzony został objazd

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Postęp prac na obwodnicy Niemodlina.
Postęp prac na obwodnicy Niemodlina. GDDKiA Opole
W związku z zaawansowaniem prac przy budowie obwodnicy Niemodlina, na odcinku około 200 metrów zamknięta została droga wojewódzka nr 435. Są objazdy.

Budowa obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46 nabiera tempa. Powstają już m.in. mosty i wiadukty, usypywane są skarpy, stabilizowane jest podłoże pod przyszłą jezdnię.

W związku z pracami na wysokości przyszłego węzła "Sosnówka" wykonawca zamknął na odcinku około 200 metrów drogę wojewódzką 435.

Na czas przebudowy wyznaczono objazd

  • Jadący z Opola drogą wojewódzką nr 435 w kierunku Niemodlina będą kierowani na objazd obwodnicą Piastowską w kierunku obwodnicy Północnej (droga krajowa nr 46/94) i dalej drogą krajową nr 46 w kierunku Nysy.
  • Jadący od strony Niemodlina drogą krajową nr 46 w kierunku Wawelna kierowani będą na objazd drogą krajową nr 46 w kierunku Opola do skrzyżowania z obwodnicą Piastowską i dalej w kierunku Raciborza i drogi wojewódzkiej nr 435.
  • Kierowcy jadący z kierunku Prószkowa (drogą wojewódzką nr 429) w kierunku Niemodlina będą kierowani na objazd drogą powiatową nr 1763 O w kierunku Opola do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 435. Dalej pojazdy będą poruszać się trasą objazdu jak dla pojazdów jadących drogą wojewódzką nr 435.

Zamknięcie odcinka i objazd będą obowiązywały do drugiego kwartału 2021 roku - informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Planowany termin oddania obwodnicy Niemodlina do ruchu to czwarty kwartał 2021 roku. Jej koszt wynosi 264 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Mota-Engil i Himmel i Papesch. Droga o długości około 11,5 kilometra ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie.

Na początkowym, blisko 5-kilometrowym odcinku, będzie to droga z układem pasów 2+1 (po jednym pasie w przeciwnym kierunku z dodatkowym do wyprzedania), natomiast przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni.

Na trasie powstaną dwa węzły drogowe (Niemodlin i Sosnówka) oraz 18 obiektów inżynierskich. Największym z nich będzie most nad rzeką Ścinawą o długości 296 m.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska