Budowa w Mosznej rozpocznie się później niż planowano

fot. Regiopedia
fot. Regiopedia
Samorząd województwa przejmie działkę pod budowę nowej siedziby Centrum Terapii Nerwic w Mosznej dopiero w listopadzie. Inwestycję może też opóźnić skarga wysłana przez jednego z mieszkańców do ministerstwa kultury.

Podczas poniedziałkowego spotkania rady społecznej CTN rozmawiano o tym, czemu kluczowa inwestycja warta 40 mln zł jakoś nie może ruszyć z miejsca.

- Skończyło się stwierdzeniem, że musimy zrobić wszystko, by ją przyśpieszyć - powiedział nto po spotkaniu wójt Strzeleczek Bronisław Kurpiela.

Jerzy Czerwiński, radny PiS i członek rady społecznej, twierdzi, że winę ponoszą urzędnicy marszałka.

- Gdyby od początku słuchali tego, co mówi im wójt Strzeleczek, nie musielibyśmy tyle czekać - twierdzi.
Spór dotyczył sposobu pozyskania działki od Agencji Nieruchomości Rolnych. Wójt Kurpiela od początku twierdził, że jeśli ma zostać przekazana za darmo pod inwestycję celu publicznego, to wniosek musi złożyć jednostka publiczna, na przykład samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej. Tymczasem samorząd województwa upierał się, że w Mosznej będą działać tylko spółka (kierująca zamkiem) i niepubliczny ZOZ (kierujący szpitalem). A żaden z tych podmiotów nie może zabiegać o nieodpłatne przejęcie działki.

- Dopiero niedawno trafił do nas właściwy wniosek - mówi nto wójt Kurpiela. - Jest w obróbce, czekają nas jeszcze uzgodnienia z konserwatorem zabytków.
I tu może pojawić się problem, bo do resortu kultury trafiła skarga na lokalizację nowej siedziby CTN. Zdaniem jej autora, mieszkańca Mosznej, szpital nie powinien być budowany na terenie kompleksu pałacowo-parkowego.

- To już trzecia rozpatrywana lokalizacja. Moim zdaniem dobra - komentuje Kurpiela. - Ale zobaczymy, co zrobi ministerstwo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska