Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Coraz bliżej do...

  Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Coraz bliżej do rozpoczęcia prac [wizualizacje]

  Zdjęcie autora materiału
  Edyta Hanszke

  Nowa Trybuna Opolska

  Do wyremontowanego budynku dworca ma się przenieść gminna biblioteka, a pozostała część ma zostać zagospodarowana na inkubator przedsiębiorczości oraz
  1/5
  przejdź do galerii

  Do wyremontowanego budynku dworca ma się przenieść gminna biblioteka, a pozostała część ma zostać zagospodarowana na inkubator przedsiębiorczości oraz ewentualnie - centrum usług społecznych. ©Archiwum gminy

  Miasto dostało dofinansowanie na tę inwestycję z puli unijnej w konkursie ogłoszonym przez Aglomerację Opolską.
  Gmina otrzymała unijną dotację w wysokości 3 350 000 złotych na Centrum Przesiadkowe w Gogolinie.

  - W związku z zatwierdzeniem 16 sierpnia przez zarząd województwa opolskiego „Listy ocenionych projektów złożonych do dofinansowania”, 19 sierpnia burmistrz Gogolina, Joachim Wojtala ogłosił przetarg na przebudowę budynku istniejącego dworca kolejowego na „Centrum przesiadkowe Gogolin” wraz z niezbędną wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną - informuje gmina na swojej stronie internetowej.

  Przetarg obejmuje również zagospodarowanie terenu dla potrzeb planowanej inwestycji, wykonanie parkingu utwardzonego na 40 miejsc, w tym dla autobusów. Przy dworcu zaprojektowano wiatę na parking dla rowerów i motorowerów na 66 miejsc.

  Centrum ma być gotowe we wrześniu 2018 roku. Mają z niego korzystać nie tylko mieszkańcy Gogolina, ale także Krapkowic, a może i Strzelec Opolskich. - Chcemy tak zsynchronizować połączenia autobusowe, żeby dojeżdżały one do centrum przed odjazdem pociągów w kierunku do Wrocławia czy Katowic - wyjaśnia Krzysztof Reinert z UMiG w Gogolinie.

  Miasto liczy także na szczęśliwy finał rozmów z samorządem województwa, rządem i Polskimi Liniami Kolejowymi w sprawie przebudowy trasy E-30. Gogolin chciałby zamknąć dotychczasowy przejazd przez tory dla aut i poprowadzić ruch kołowy nowym wiaduktem.

  - Mamy pod niego przygotowany teren, ale te inwestycja przekraczająca nasze możliwości finansowe. Sam wiadukt szacowany jest na 30 mln zł. Burmistrz deklaruje, że miasto dołoży jakąś część - wyjaśnia Krzysztof Reinert.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018