Ceny biletów MZK w dół. O kilkadziesiąt procent! [wideo]

Artur JanowskiZaktualizowano 
Niższe ceny biletów miesięcznych i nocnych to nie jedyne nowości. Od 1 sierpnia w Opolu działa też system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zmiana cen biletów to - jak przekonują władze miasta - pomysł na przyciągnięcie do autobusów dodatkowych pasażerów.

- Obecnie ceny biletów miesięcznych pozamiejskich są zbyt wysokie, a to czyni je mało atrakcyjnymi - ocenia Krzysztof Kawałko, zastępca prezydenta Opola ds. komunikacji.

Obniżka, na którą muszą się jeszcze zgodzić radni, zakłada, że bilet miesięczny imienny na linii pozamiejskiej będzie kosztować nie 158 zł, ale 120 zł.

Z kolei cena biletu miesięcznego szkolnego spadłaby ze 128 zł na 72 zł. Dla porównania na liniach miejskich taki bilet kosztuje 52,8 zł.

- Spodziewamy się, że taki ruch na początek obniży wpływy do spółki o ponad 100 tysięcy złotych, ale z drugiej strony zachęci do korzystania z usług dużo szerszą grupę osób - mówi Krzysztof Kawałko.

Od września mniej płacić mają także opolanie korzystający z komunikacji nocnej. Bilety nie będą już kosztować 6,40 zł, ale 3,60 zł. To ukłon w stronę pasażerów, którzy od dawna sygnalizowali, że nocne bilety są zbyt drogie.

Kiedy porównano opolskie stawki do cen w innych miastach, okazało się, że u nas są wręcz najdroższe w Polsce.

- Cena to jedno, ale od września zmienimy też funkcjonowanie komunikacji nocnej, która ma działać nie tylko w weekendy, ale także obsługiwać znacznie większy obszar miasta - podkreśla Krzysztof Kawałko.

Na zmianach zyskają głównie dzielnice peryferyjne, w tym Nowa Wieś Królewska, gdzie teraz komunikacji nocnej nie ma.

Od 1 sierpnia MZK uruchamia także elektroniczny system informacji pasażerskiej. Dzięki niemu opolanie mogą uzyskać aktualną informację, kiedy i jaki autobus przyjedzie na wybrany przystanek.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.opole.kiedyprzyjedzie.pl.

Wideo

Materiał oryginalny: Ceny biletów MZK w dół. O kilkadziesiąt procent! [wideo] - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
W dniu 06.08.2014 o 08:40, likuy napisał:

Jakiś tydzień temu miałem się okazje przejechać autobusem Mzk lini nr 13. Sam numer świadczy o pechowym przebiegu tej lini. Naprawdę jakiś ignorant układał linię dla tego autobusu. Z pod Makro na ulicę 1Maja/ Katowicka autobus jechał prawie 50 minut (poza szczytem komunikacyjnym). Z przystanku na Partyzanckiej autobus jedzie w kierunku ul. Północnej (w dwie odnogi tej ulicy), niestety nikt tam nie wsiada. Następnie jedzie pod CH Karolinka, gdzie wsiada trochę ludzi.Kolejny przystanek to ul.Cmentarna(wsiadły 3 osoby).Powiedzie w jaki sposób mieszkańcy masowo mają korzystać z transportu publicznego ????? Gdy przejazd autobusem zajmuje około jednej godziny. Nauczony doświadczeniem kolejnym razem na pewno nie skorzystam z Mzk.Podobnie ma się sprawa z linią nr 15 z ul. Ozimskiej na ul. Prószkowską jedzie 1h. Gdybym się chciał wybrać na basen to przejazd w dwie strony tą linią zajmie mi około 2 h. Dziękuje Panowie wezmę samochód i w tym, czasie dotrę do Wrocławia na dużo lepszy basen.

A co Ty myślisz, że MZK Opole zalezy abys szybko dojechał z Punktu A do B? Wiadomo jest, że ekonomicznie jest wysłac jeden autobus i zapłacic jednemu kierowcy aby objechał wszystkie pipidówki, a że pasażer na tym traci i jedzie 6-7 kom do centrum 40 min  w MZK najmniej interesuje. A juz przystanki na żądanie utworzyć np na ul Partyzanckiej, Wspólnej, Domańskiego Ob Stalingradu, Popiełuszki, Jagiellonów, czyli wszędzie tam, gdzie mało ludzi wsiada i wysiada to jest wyższa szkoła jazdy. Po co ten autobus zatrzymuje sie niepotrzebnie na obrzeżach miasta jeżeli nikt nie wsiada i nikt nie wysiada. No ale w MZK wiedzą lepiej. Czas na głębokie zmiany w molochu.

zgłoś
l
likuy

Jakiś tydzień temu miałem się okazje przejechać autobusem Mzk lini nr 13. Sam numer świadczy o pechowym przebiegu tej lini. Naprawdę jakiś ignorant układał linię dla tego autobusu. Z pod Makro na ulicę 1Maja/ Katowicka autobus jechał prawie 50 minut (poza szczytem komunikacyjnym). Z przystanku na Partyzanckiej autobus jedzie w kierunku ul. Północnej (w dwie odnogi tej ulicy), niestety nikt tam nie wsiada. Następnie jedzie pod CH Karolinka, gdzie wsiada trochę ludzi.Kolejny przystanek to ul.Cmentarna(wsiadły 3 osoby).

Powiedzie w jaki sposób mieszkańcy masowo mają korzystać z transportu publicznego ????? Gdy przejazd autobusem zajmuje około jednej godziny. Nauczony doświadczeniem kolejnym razem na pewno nie skorzystam z Mzk.

Podobnie ma się sprawa z linią nr 15 z ul. Ozimskiej na ul. Prószkowską jedzie 1h. Gdybym się chciał wybrać na basen to przejazd w dwie strony tą linią zajmie mi około 2 h. Dziękuje Panowie wezmę samochód i w tym, czasie dotrę do Wrocławia na dużo lepszy basen.

 

zgłoś
l
likuy

Jakiś tydzień temu miałem się okazje przejechać autobusem Mzk lini nr 13. Sam numer świadczy o pechowym przebiegu tej lini. Naprawdę jakiś ignorant układał linię dla tego autobusu. Z pod Makro na ulicę 1Maja/ Katowicka autobiu jechał prawie 50 minut (poza szczytem komunikacyjnym). Z przystanku na Partyzanckiej autobus jedzie w kierunku ul. Północnej (w dwie odnogi tej ulicy), niestety nikt tam nie wsiada. Następnie jedzie pod CH Karolinka, gdzie wsiada trochę ludzi.Kolejny przystanek to ul.Cmentarna(wsiadły 3 osoby).

Powiedzie w jaki sposób mieszkańcy masowo mają korzystać z transportu publicznego ????? Gdy przejazd autobusem zajmuje około jednej godziny. Nauczony doświadczeniem kolejnym razem napewno nie skorzystam z Mzk.

Podobnie ma się sprawa z linią nr 15 z ul. Ozimskiej na ul. Prószkowską jedzie 1h. Gdybym się chciał wybrac na basen to przejazd w dwie strony tą linią zajmie mi około 2 h. Dziękuje Panowie wezmę samochód i w tym, czasie dotrę do Wrocławia na dużo lepszy basen.

 

zgłoś
G
Gość
W dniu 04.08.2014 o 16:30, maryjan napisał:

ale Ty jestes mądry... szkoda tylko ze z ukrycia:)

maryjan a wozów ci nie brakuje :D  :D  :D

zgłoś
P
Pisior

byle do wyborów ,cuda beda obiecywac w MZK a po wyborach znów powróci prawdziwa twarz tego zakładu, bilety za 6zł,syf,samo odpadające koła od autobusów, samo znikające paliwo z zajezdni,samopalące sie autobusy, oraz same kontrole zewnętrzne PIPU i ITD wystarczy poczytac tylko artykuły na necie o MZK :)) 

zgłoś
m
maryjan
W dniu 03.08.2014 o 15:59, Latawiec napisał:

Widać że MZK i Spółka tz. ich Koledzy z Ratusza, robią wszystko  by zmienić wizerunek MZK przed Wyborami, bicie piany,pokazówki jak w MZK jest super ,jak wiceprezydent Kawałko sie interesuje transportem publicznym w Opolu, i mieszkańcami Opola ściema !! , jeszcze troche i bedziemy jezdzic w Opolu za darmo, przestańcie zamydlac ludziom oczy, wszyscy wiedza jakie mamy MZK w Opolu, układ kolesiostwo itp. MZK to polityczny zakład pracy dla kolesi, spadochroniarzy z PO i dla zwiazków zawodowych które nic nie robia tylko siedza i kase biora za nic nie robienie i to za nasze publiczne pieniadze, juz dawno temu powinni tez psełdozaklad MZK rozwiazac i zlikwidowac lub poprostu sprywatyzowac. Bo ile jeszcze mozna utrzymywac za nasze podatki ten burdel.

ale Ty jestes mądry... szkoda tylko ze z ukrycia:)

zgłoś
L
Latawiec

Widać że MZK i Spółka tz. ich Koledzy z Ratusza, robią wszystko  by zmienić wizerunek MZK przed Wyborami, bicie piany,pokazówki jak w MZK jest super ,jak wiceprezydent Kawałko sie interesuje transportem publicznym w Opolu, i mieszkańcami Opola ściema !! , jeszcze troche i bedziemy jezdzic w Opolu za darmo, przestańcie zamydlac ludziom oczy, wszyscy wiedza jakie mamy MZK w Opolu, układ kolesiostwo itp. MZK to polityczny zakład pracy dla kolesi, spadochroniarzy z PO i dla zwiazków zawodowych które nic nie robia tylko siedza i kase biora za nic nie robienie i to za nasze publiczne pieniadze, juz dawno temu powinni tez psełdozaklad MZK rozwiazac i zlikwidowac lub poprostu sprywatyzowac. Bo ile jeszcze mozna utrzymywac za nasze podatki ten burdel.

zgłoś
G
Gość
W dniu 02.08.2014 o 19:22, Opolanin napisał:

:( uwazam ze jest to propaganda wyborcza, w MZK nie ma pieniedzy na częsci i inne niezbedne rzeczy a na podwyzki dla pracowników , zarzad proponuje 1% to jest okolo 17-20zł  do pensji. :(  A starsza Pani i starszy Pan ma czekać na autobus, albo niech sobie kupia komórki - jak bedą miali za co i naucza sie je obslugiwać. :wub:  A co maja zrobic niewidomi i niepelnosprawni... ?W Nieczech są tablice elektroniczne na ktorych wyswietlają się duzymi literami  nazwy pzrystanków ,   duze wyswietlacze  informuja o ktorej godzinie przyjedzie na przystanek autobus.Skoro obniza sie ceny biletów poza miastem, to nalezy obnizyc rowniez  ceny biletów w miescie. :)

 

:( uwazam ze jest to propaganda wyborcza, w MZK nie ma pieniedzy na częsci i inne niezbedne rzeczy a na podwyzki dla pracowników , zarzad proponuje 1% to jest okolo 17-20zł  do pensji. :(  A starsza Pani i starszy Pan ma czekać na autobus, albo niech sobie kupia komórki - jak bedą miali za co i naucza sie je obslugiwać. :wub:  A co maja zrobic niewidomi i niepelnosprawni... ?

W Nieczech są tablice elektroniczne na ktorych wyswietlają się duzymi literami  nazwy pzrystanków ,   duze wyswietlacze  informuja o ktorej godzinie przyjedzie na przystanek autobus.

Skoro obniza sie ceny biletów poza miastem, to nalezy obnizyc rowniez  ceny biletów w miescie. :)

A Ty co księgowy, że wiesz na co w MZK sa pieniadze a na co nie ma?

zgłoś
O
Opolanin

:( uwazam ze jest to propaganda wyborcza, w MZK nie ma pieniedzy na częsci i inne niezbedne rzeczy a na podwyzki dla pracowników , zarzad proponuje 1% to jest okolo 17-20zł  do pensji. :(  A starsza Pani i starszy Pan ma czekać na autobus, albo niech sobie kupia komórki - jak bedą miali za co i naucza sie je obslugiwać. :wub:  A co maja zrobic niewidomi i niepelnosprawni... ?

W Nieczech są tablice elektroniczne na ktorych wyswietlają się duzymi literami  nazwy pzrystanków ,   duze wyswietlacze  informuja o ktorej godzinie przyjedzie na przystanek autobus.

Skoro obniza sie ceny biletów poza miastem, to nalezy obnizyc rowniez  ceny biletów w miescie. :)

zgłoś
k
kula

no.... postarali się, dzisiaj sobie wyświetliłem w telefonie i faktycznie dobrze pokazało odjazd atobusu! Przyda się ta stronka

zgłoś
D
Danuta

A kiedy ja starsza pani będę mogła bez konieczności posiadania komurki i w niej internetu, sprawdzić kiedy przyjedzie autobus? Robicie wszystko dla młodych, amacie pełne buzie frazesów ile to robicie dla seniorów.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3