Czeszka Vendula Frintova i Rosjanin Yulian Malyshev wygrali zawody Pucharu Europy w Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu

Tomasz Kapica
Najwyżej sklasyfikowana Polka - Maria Cześnik - była siódma. Na trzynastym miejscu zakończyła rywalizację kędzierzynianka Ewa Komander. Na tym samym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Sylwester Kuster.
PE w Triathlonie - plywanie i bieg

PE w Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu

Czeszka przybiegła na metę po 2 godzinach, 4 minutach i 54 sekundach. Wygrała zawody po raz drugi z rzędu. W ubiegłym roku również triumfowała w Kędzierzynie-Koźlu.

Frintova jeszcze na dwa kilometry przed metą traciła do prowadzącej Vanessy Raw (Wielka Brytania) 15 sekund. - Postanowiłam zaatakować i udało się - mówiła zmęczona, ale zadowolona ze swojego występu Vendula Frintova.

Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Ewa Komander była trzynasta. Ale to ona zebrała największe brawa na mecie.

- Bardzo dziękują mieszkańcom, że tak mocno trzymali za mnie kciuki. To dodawało mi sił - mówiła Ewa Komander.

Rywalizacja wśród mężczyzn była równie zacięta. Rosjanin Yulian Malyshew wybiegł z wody 21 sekund szybciej niż jego rodak Igor Sysoev, który był jednym z faworytów imprezy. Malyshev przewagę stracił jednak podczas jazyd na rowerze i o wszystkim decydował bieg. Dziesięciokilometrowy dystans o kilka sekund pokonał jednak szybciej Yulian Malyshev.

Najlepszy z Polaków był Sylwester Kuster.

- Jeszcze na żadnych zawodach w Polsce nie widziałem tylu kibiców - przyznał na mecie Kuster. - Doping niesamowicie pomagał mi w tej walce i ciesze bardzo z zajętego miejsca.

Zawody na ulicach Starego Miasta w Koźlu i kozielskiej wyspie oglądało kilka tysięcy osób. Zawodnicy mieli do pokonania morderczy dystans: 1,5 km w wodzie, 42 km na rowerze i 10 km biegiem.

O godzinie 19.00 rozpoczną się koncert towarzyszące zawodom Pucharu Europy. Na kozielskim Rynku wystąpią Myslowitz i Doda.

Wyniki: Kobiety