Cztery medale na pięć możliwych naszych karateków

Reprezentacja Opola na mistrzostwach Polski
Reprezentacja Opola na mistrzostwach Polski Materiały klubu
Bardzo dobrą formą wykazali się przedstawiciele Opolskiego Klubu Karate Kyokushin podczas mistrzostw Polski seniorów.

Przede wszystkim też w Sosnowcu, gdzie rozgrywano zawody, wykazali się rewelacyjną średnią bo wystartowało ich pięcioro, a czwórka zdobyła medale. W klasyfikacji punktowej opolanie zajęli siódme miejsce, a w medalowej - dziewiąte. Oba zestawienia wygrał wrocławski KKK. W zmaganiach wzięło udział 100 zawodników z 47 klubów z całej Polski.

Z naszych przedstawicieli najlepiej podczas imprezy zaprezentował się Mateusz Golomb, który w kategorii do 80 kg wywalczył srebrny medal, a w decydującej walce nieznacznie uległ Jakubowi Tęczy (później został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju). Wcześniej nasz zawodnik „odprawił z kwitkiem” Artura Dymarczyka z Tarnowskich Gór i Grzegorza Kędzierskiego z Wrocławia.

Szczebel niżej od Golomba zakończyli natomiast udział w zawodach: Konrad Kozubowski (65 kg), Agata Kozubowska (60 kg) i Agata Chaba (+65 kg). Pierwszy z tej trójki najpierw pokonał Adama Kawkę z Augustowa, a w półfinale stoczył wyczerpujący bój z Filipem Szellerem z Krosna, którego nie rozstrzygnęły nawet dwie dogrywki. Dlatego musiał zadecydować test temashiwari czyli łamania desek.

Nasz zawodnik ze względu na zbliżające się mistrzostwa świata (odbędą się już na początku lipca w Kazachstanie), nie ryzykował łamania zbyt dużej ilości desek i zdecydował się na minimalną liczbę, co wykorzystał rywal i to jemu ostatecznie przypadło zwycięstwo w tym pojedynku.

Kozubowska na początek swojej rywalizacji nie dała szans Sylwii Chałubińskiej z Rzeszowa, ale już w półfinale nie sprostała wrocławiance Agacie Cenkale. Z kolei Chaba najpierw pokonała toruniankę Monikę Poczwardowską, a następnie uległa mistrzyni świata federacji IFK Agacie Winiarskiej z Wrocławia, która tytuł wywalczyła kilka dni wcześniej.

W Sosnowcu nasz klub reprezentował jeszcze Kamil Stankiewicz. Startował on w kumite (walki) w wadze do 65 kg, ale już w pierwszej rundzie nieznacznie uległ Piotrowi Olszewskiemu ze Szczytna.