Do Opola trafiła grupa rannych żołnierzy ukraińskich. Będą leczeni w opolskich szpitalach

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Ukraińscy żołnierze przyjechali do Opola nad ranem. Z dworca kolejowego Opole Główne zostali przetransportowani do szpitala MSWiA.
Ukraińscy żołnierze przyjechali do Opola nad ranem. Z dworca kolejowego Opole Główne zostali przetransportowani do szpitala MSWiA. Mario
W nocy z piątku na sobotę (12/13.08) do Opola trafiła pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich rannych w wyniku wojny trwającej na Ukrainie. Będą leczeni w szpitalach na terenie Opolszczyzny. Pobyt rekonwalescentów w Opolu koordynują służby wojewody opolskiego.

Czterech żołnierzy rannych w wyniku działań wojennych prowadzonych na Ukrainie przyjechało do Opola w nocy z piątku na sobotę (12/13.08). Będą dochodzili do zdrowia w czterech szpitalach na terenie województwa opolskiego.

Rannych przywitali na dworcu kolejowym Opole Główne wojewoda Sławomir Kłosowski i wicewojewoda Tomasz Witkowski.

- Przyjęliśmy ich po opolsku, czyli gościnnie, sprawnie, szybko - ocenił wojewoda.

Wojewoda określił obrażenia pacjentów, jako "typowo wojenne" - złamane ręce, uszkodzenia żeber.

Stan jednego z żolnierzy był na tyle poważny, że musiał być transportowany na noszach w pozycji leżącej. Osobie tej towarzyszyła mama, która została zakwaterowana w punkcie recepcyjnym mieszczącym się w akademiku "Sokrates".

Za całą koordynację przyjęć do opolskich szpitali odpowiadał Mieczysław Wojtaszek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Powiadamiania Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz kierownictwo Dyspozytorni Medycznej. W koordynację był zaangażowany również Mariusz Ciszewski, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii. Natomiast transport do szpitali przygotowany został przez Wydział Zarządzania Kryzysowego OUW oraz Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznemu.

Żołnierze przyjechali specjalnym pociągiem podstawionym w Przemyślu, który przez Opole pojechał do Wrocławia. Tam do wrocławskich szpitali została rozdysponowana grupa kolejnych 14 rannych żołnierzy.

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

n
nowy
pomagać trzeba,ale z głową,może w innych miejscach w Polsce lepiej funkcjonują szpitale,ale na Opolszczyznie bardzo słabo to wygląda.W Oleśnie zero przyjęć bo lekarze się pozwalniali a nowych nie ma,wszystkie szpitale w pobliżu przepełnione.To po co my płacimy te ubezpieczenia?
D
Dagmara Izabela
Ja wszystko rozumiem, ale bez przesady. W takim razie niech odbędzie się parada z okazji 15 sierpnia.

To nasze święto, polskie święto, a my we własnym kraju nie możemy uczcić pamięci poległych.

1 sierpnia też nie zawyły syreny, bo traumę mają.....

Ehhh

Co to się porobiło
D
Donald
13 sierpnia, 11:41, Donald:

Nosz kuź.wa Mać. Jeszcze tego brakowało. Mało im 500 plus, mieszkań, zapomóg, to jeszcze leczyć będziemy tych Banderowcow. Skoro wojewoda taki chojny to niech to robi na swój koszt

13 sierpnia, 12:59, Gość:

Debil!!!

Dlaczego się tak przedstawiasz?

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie