Dotacje unijne - podglądamy najlepszych. Inwestycje w odnawialne źródła energii. Gdzie szukać finansowania? Jak się za nie zabrać?

Materiał partnera zewnętrznego ZAGA FUNDUSZE EUROPEJSKIE
Ceny energii rok do roku wzrosły o 20 a nawet 50 proc. Coraz więcej firm, instytucji publicznych i osób prywatnych szuka rozwiązań, które pozwolą im ograniczyć koszty z tego tytułu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Instalacje fotowoltaiczne, wymiana źródeł ogrzewania, termomodernizacje - to działania podejmowane zarówno przez przedsiębiorstwa, instytucje publiczne jak i osoby prywatne w poszukiwaniu ograniczenia kosztów energii elektrycznej.

Janusz Parkitny, dyrektor zarządzający Semper Power z Krupskiego Młyna, wyjaśnia, że rosnące ceny energii wynikają z podnoszonych opłat za emisje dwutlenku węgla. - Rosną też koszty dystrybucji, które są przeznaczane na modernizacje istniejących i budowę nowych sieci - mówi.

W rozmowie wyjaśnia także, jakie jest na to rozwiązanie. - Można mieć energię na własne potrzeby z własnej elektrowni - mówi Parkitny i dodaje, że kluczem jest znalezienie odpowiednich doradców, którzy z jednej strony pomogą przygotować projekt, zaplanować koszty i zakres prac, a z drugiej pozyskają dofinansowanie.

Grzegorz Stolarczyk, partner zarządzający firmy doradczej Zaga. Fundusze Europejskie, zapewnia, że dotacji na tego typu inwestycje jest sporo, a będzie coraz więcej. - Nie tylko unijnych, ale i ze źródeł krajowych - wyjaśnia.

W rozmowie także o:

  • - jak się zabrać do takiej inwestycji
  • - jakie warunki trzeba spełnić, żeby spełniała oczekiwania klienta
  • - gdzie szukać źródeł jej sfinansowania
  • - poziomie skomplikowania takich projektów
  • - jakie korzyści można uzyskać z takiej inwestycji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie