Drużynowo wygrały opolanki z Gwardii

Archiwum
W kategorii do 63 kg najlepsza była Agata Ozdoba z AZS-u Opole (z prawej).
W kategorii do 63 kg najlepsza była Agata Ozdoba z AZS-u Opole (z prawej). Archiwum
W Bytomiu seniorzy walczyli w Pucharze Polski kobiet i mężczyzn. Zawodniczki Gwardii zajęły 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej mając na koncie 29 pkt i objęły prowadzenie w cyklu Pucharu Polski.

Na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze zawodów - Czarni Bytom, z dorobkiem 22,5 pkt., a na trzeciej Wybrzeże Gdańsk - 21,5.

Nasze dżudoczki odniosły też kilka indywidualnych sukcesów. Gwardzistki zdominowały dwie kategorie wagowe. W wadze do 52 kg zwyciężyła Martyna Martynowicz, która w finale pokonała koleżankę klubową Natalię Znojek.

Podobnie było w gronie najcięższych zawodniczek, ale tu konkurencja nie jest zbyt duża. Sklasyfikowano bowiem tylko 3 zawodniczki, a dwie pierwsze lokaty zajęły reprezentantki Gwardii: Urszula Sadkowska i Monika Bank.

- Po dobrych występach w rywalizacji młodzieżowej liczyłem, że dziewczyny dobrze powalczą w Pucharze Polski i tak się stało - mówi Tomasz Błach, trener koordynator Gwardii. - Szkoda Eli Bensz, która doznała kontuzji kolana. Mimo to w kat. do 52 kg zajęła piąte miejsce.

W rywalizacji indywidualnie dobrze spisały się również zawodniczki Klubu Judo AZS Opole. W kat. 63 kg końcowe zwycięstwo odniosła Agata Ozdoba. Natomiast w wadze do 57 kg 3. miejsce zajęła Justyna Karpała.

W rywalizacji mężczyzn najlepiej spisał się Tomasz Kowalski z AZS-u. Nasz zawodnik walczył w wyższej kategorii do 73 kg, ale nie przeszkodziło mu to w końcowym zwycięstwie. W tej samej kategorii wagowej 3. miejsce zajął jego kolega klubowy Tomasz Ozdoba.

W klasyfikacji punktowej Klub Judo AZS Opole zajął 5. miejsce z dorobkiem 19 pkt. Zdecydowanie wygrali zawodnicy Czarnych Bytom (60 pkt), przed Wisłą Kraków - 25 i Gwardią Warszawa - 23,5.
Do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje PP oraz zaliczane do klasyfikacji generalnej cyklu mistrzostwa Polski.