Drzewko za surowce wtórne. Czekamy na ciebie w Nysie!

Akcja specjalna Drzewko za surowce wtórne
Przynieś 5 kg makulatury lub zużyte baterie (minimum 10 sztuk) albo sprzęt elektryczno-elektroniczny (małe AGD), a otrzymasz sadzonkę drzewa. Czekamy na ciebie 13 kwietnia w Galerii Handlowej Dekada w Nysie. Właśnie tam odbędzie się kolejna akcja nto „Drzewko za surowce wtórne”. Nie tylko pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, ale też dołączysz do grona osób, którym nie jest obojętne środowisko naturalne. No i wzbogacisz się o piękną roślinę!

– W Umicore bardzo ważna jest dla nas troska o środowisko naturalne, dlatego podejmujemy szereg działań w tym zakresie. Nasz zakład w Nysie od samego początku korzysta z odnawialnej energii elektrycznej, pochodzącej z farm wiatrowych. Dzięki temu fabryka jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Wspólnie z naszymi pracownikami nie tylko aktywnie uczestniczymy w transformacji elektromobilnej, ale również pamiętamy o tym, jak istotne są małe kroki, które podejmujemy każdego dniamówi Alicja Stafford, menadżerka ds. komunikacji w Umicore Battery Materials. – Chcemy być częścią lokalnej społeczności stąd pomysł, aby do naszych działań zaprosić mieszkańców Nysy i przygotować akcję „Drzewko za surowce wtórne”. Zróbmy razem coś dobrego dla naszej planety!dodaje.

PARTNER GŁÓWNY

Akcja "Drzewko za surowce wtórne" 2024

Każdy z nas może przyłączyć się do walki o czystsze środowisko naturalne. Od codziennych decyzji zależy to, jakim powietrzem oddychamy i jak wygląda nasze otoczenie. „Nowa Trybuna Opolska” razem z wrażliwymi ekologicznie partnerami, po raz kolejny organizuje akcję „Drzewko za surowce wtórne”. Tym razem zapraszamy w sobotę, 13 kwietnia przed Galerię Handlową Dekada w Nysie (wejście od strony ronda). Wiosna to idealny czas, żeby zacząć nowe, ekologiczne życie i posadzić swoje pierwsze drzewko. Jeśli więc masz w domu zbędną makulaturę i inne surowce wtórne, nie ma się nad czym zastanawiać, przynieś je do naszego punktów. W zamian otrzymasz sadzonkę drzewka.

Drzewko za surowce wtórne - jak to działa?

To proste! Wasza makulatura i sprzęty AGD zostają zważone i zanotowane. W zamian za 5 kg makulatury lub zużyty sprzęt elektryczno-elektroniczny (małe AGD - elektroodpad, kompletny, niepozbawiony części elektronicznych) albo minimum 10 baterii, otrzymujecie bilecik na odbiór jednego drzewka, który zrealizujecie na stoisku tuż obok. Warto więc już teraz zacząć opróżniać szafki z makulaturą i pakować niesprawne elektrośmieci. Potem wystarczy tylko zastanowić się gdzie posadzić swoje drzewko.

Harmonogram akcji „Drzewko za surowce wtórne”

Sobota, 13.04, Galeria Handlowa Dekada w Nysie, godz. 12 -16
W programie:
• zbiórka surowców wtórnych i makulatury
Mamy dla was 1000 sadzonek.

Aby otrzymać sadzonkę drzewa, należy przynieść 5 kg makulatury lub zużyty sprzęt elektryczno-elektroniczny (elektroodpad, kompletny, niepozbawiony części elektronicznych) lub minium10 baterii. Sadzonki będziemy wydawać (po zważeniu makulatury i przeliczeniu innych surowców wtórnych), do wyczerpania zapasu.

PARTNER TECHNICZNY

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska