Duży sukces III-ligowych siatkarzy z Głuchołaz

archiwum
Arkadiusz Olejniczak w przeszłości grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i Stali Nysa. Obecnie jest grającym trenerem Juvenii Głuchołazy. archiwum
Zawodnicy Juvenii w III rundzie Pucharu Polski pokonali grający o dwie klasy wyżej Orzeł Międzyrzecz. Z rozgrywek odpadła Stal Nysa.

Wygrana Juvenii to olbrzymia sensacja, zwłaszcza, że pierwszego seta gospodarze przegrali do 14.
- Dwie zmiany i mobilizacja zespołu pozwoliły podjąć walkę i to skuteczną - mówił szczęśliwy Arkadiusz Olejniczak, grający trener Juvenii. - Odnieśliśmy historyczny sukces.
W czwartej partii przy stanie 26:25 bardzo dobrym serwisem popisał się Bartosz Matyszczak i po nim rywale nie zdołali wyprowadzić skutecznego ataku. Po chwili wśród zawodników i kibiców Juvenii zapanowała wielka radość.
Przeciwnikiem zespołu z Głuchołaz w IV rundzie będzie Energetyk Jaworzno. W środę pokonał on w meczu dwóch I-ligowców naszego innego reprezenanta - Stal Nysa. Tym samym nie dojdzie w IV rundzie Pucharu Polski do derbów powiatu nyskiego.
Stal w pierwszym secie środowego spotkania rozbiła gospodarzy do 16. W kolejnych nie było już tak dobrze. Przede wszystkim stalowcy mieli kłopoty w ataku.