Dwa medale karateków z Opola

Nasi medaliści: Anna Kolasińska i Mateusz Golomb.
Nasi medaliści: Anna Kolasińska i Mateusz Golomb. Archiwum klubowe
To dorobek na młodzieżowych mistrzostwach Polski.

Zawody dla młodzieżowców (18-21 lat) odbyły sie w Radzionkowie. W zmaganiach, w których uczestniczyło 148 zawodników z 46 klubów z całej Polski była też dwójka z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin: Anna Kolasińska w konkurencji kata (pokazy) i Mateusz Golomb (kata i kumite czyli walki).

Kolasińska, zdobyła złoty medal wygrywając turę eliminacyjna i finałową. Natomiast Golomb zdobył medal dzięki bardzo dobremu występowi w rundzie finałowej, po której przesunął się z miejsca szóstego na trzecie.

Dla obojga był to debiut w mistrzostwach Polski młodzieżowców, a dla Golomba dodatkowo pierwszy medal w zawodach rangi mistrzowskiej. Kolasińska mimo młodego wieku jest już utytułowaną zawodniczką mającą w dorobku kilka medali mistrzostw Polski i Europy w kategorii juniorów.

W kumite Golomb wygrał w I rundzie z Bartoszem Piędziakiem z Radzymina. Niestety w II rundzie uległ Danielowi Barałkiewiczowi z Inowrocławia.

Dzięki dobrym występom tej dwójki opolski klub zajął w klasyfikacji drużynowej 6. miejsce.