Dwa medale młodych lekkoatletów z Opolszczyzny

Kacper Kazimierski zdobył srebro w pięcioboju.
Kacper Kazimierski zdobył srebro w pięcioboju. Archiwum prywatne
W Słubicach odbyły się mistrzostwa Polski młodzików czyli sportowców do lat 15. Nasz region reprezentowało czternaście osób.

Najlepiej spisał się Kacper Kazi­mierski w wieloboju lekkoatletycznym. W kategorii młodzików rozgrywa się pięć konkurencji, a zawodnik UKS-u MOS Opole jak na zawołanie bił w nich rekordy życiowe. Dało mu to 2. miejsce w końcowej klasyfikacji z najlepszym w życiu dorobkiem 3017 punktów. Wygrał Maciej Pietras (Hańcza Suwałki - 3217 pkt), a trzeci był Szymon Kło­siń­ski (MKLA Łę­czyca - 2930 pkt).

Drugi medal - brązowy wywalczył w skoku wzwyż Mateusz Kocot (MMKS Kędzierzyn-Koźle) z rekordem życiowym - 188 cm. Wygrał Gracjan Wiśniewski (Zawisza Bydgoszcz - 191 cm), a drugi był Emanuel Wąsek (MKS Żywiec - 188 cm). W tej konkurencji startowało jeszcze dwóch zawodników MMKS-u. Kevin Gołąbek zajął 5. miejsce (182 cm), a 13. był Jakub Panek. Ci dwaj lekkoatleci są bardzo wszechstronni. Startowali jeszcze w biegu na 110 m przez płotki. Gołąbek był 8., a Panek - 11.

Piąte miejsce w rzucie oszczepem zajął Marek Mucha (UKS MOS Opole - z rekordem życiowym 51,06 m). Dawid Pokora (Orzeł Namysłów) był 6. w biegu na 100 m (czas 11,50 sek.) i 8. na 300 m (36,85 sek.). W obu biegach pobił „ży­ciówki”. Szósta w skoku wzwyż była Marta Kuńka (UKS MOS Opole - 155 cm).

Lokaty w drugiej dziesiątce zajmowali: Michał Trybulski (MGOKSiR Korfantów) - 11. w pchnięciu kulą, Karolina Szel­wach (MGOKSiR Korfan­tów) - 13. w rzucie młotem, Julia Kołodziej (Podium Kup) - 14. w pchnięciu kulą oraz Nikola Peczyńska (MGOKSiR Korfan­tów) - 16. w chodzie na 3 km.