Dzięki programowi, w którym uczestniczy opolska WSZiA, nauczyciele, studenci i uczniowie rozwiną wiele swoich kompetencji

Sylwia Mielnik
Największy nacisk zostanie położony na podnoszenie kompetencji nauczycieli - zapewniają partnerzy projektu.
Największy nacisk zostanie położony na podnoszenie kompetencji nauczycieli - zapewniają partnerzy projektu. Fot. archiwum szkoły
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, gmina Kluczbork i Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, podpisali z ministerstwem edukacji umowę o dofinansowanie projektu „Kluczborska Szkoła Ćwiczeń”.

Celem głównym projektu będzie wsparcie systemu oświaty w województwie opolskim poprzez utworzenie modelu Kluczborskiej Szkoły Ćwiczeń - mówi Elżbieta Pietrzykowska - dyrektor Administracji Oświaty Gminy Kluczbork.

W ramach przedsięwzięcia zostały zaplanowane działania w których nauczyciele, studenci i uczniowie rozwiną kompetencje kluczowe, umiejętności psychopedagogiczne oraz metodyczne, niezbędne na rynku pracy. Największy nacisk zostanie położony na doskonalenie umiejętności i podnoszenie kompetencji nauczycieli.

Wezmą oni udział w warsztatach metodycznych, sieciach wsparcia, konsultacjach, konferencjach, szkoleniach, szkoleniach elearningowych, lekcjach pokazowych.

- Z jednej strony jest to dla nas duże wyróżnienie, móc tworzyć Modelową Szkołę Ćwiczeń w naszym województwie. Jednak z drugiej strony, to bardzo duże wyzwanie, gdyż jako uczelnia musimy wspierać proces kształcenia i doskonalenia nauczycieli w regionie na najwyższym poziomie - mówi dr Sławomir Śliwa, prodziekan WSZiA w Opolu.

- Zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni przez władze oświatowe z naszego regionu do czegoś zobowiązuje. Jednak należy zaznaczyć, że jest to już nasz kolejny projekt związany z kształceniem nauczycieli, a jako uczelnia staramy się wpierać ten proces nie tylko naukowo, ale również praktycznie - dodaje dr Śliwa.

Z projektu skorzystają również studenci z opolskich uczelni, którzy będą mogą odbywać w placówkach objętych wsparciem praktyki i brać udział w pokazowych lekcjach.

To przedsięwzięcie będzie bardzo atrakcyjne również dla przyszłych pedagogów, ponieważ proces kształcenia będzie odbywał się przy wykorzystaniu innowacyjnych metod, pozwalających uczyć młodych ludzi najważniejszych kompetencji kluczowych - podsumowuje Śliwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska