Dżudo. Bezapelacyjny triumf Marty Gęsikowskiej

Klubowe
Marta Gęsikowska z Gwardii Opole.
Marta Gęsikowska z Gwardii Opole. Klubowe
W Opolu rozegrano Otwarty Puchar Polski junioró i juniorów młodszych. Dobrze spisali się zawodnicy Gwardii Opole.

W młodszej kategorii wiekowej na starcie stanęli zawodnicy z Polski, Białorusi, Niemiec oraz Czech. Łacznie zaprezentowało się 120 zawodniczek i zawodników. Wspaniale zaprezentowała się Marta Gęsikowska z Gwardii Opole, która wygrała kategorię wagową do 57 kg pokonując wszystkie rywalki przez ippon. Kolejno okazała się zdecydowanie lepsza od: Magdaleny Polak (UKS Katana Sułkowice), Natalii Reisenauerovej (Czechy), Patrycji Duszak (AKS Strzegom) oraz w finale od Klaudii Pawłowskiej (Budowlani Sosnowiec). Opolanka została uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju i odebrała puchar.

Na trzecim miejscu zawody ukończył Szymon Kudyba (kat. wag. 66 kg). Pokonał on w pierwszej walce Dawida Kuca (Budowlani Sosnowiec), następnie Konrada Zająca (Wyzwolenie Simoradz), aby przegrać półfinał z Maciejem Wilkiem (Millenium Rzeszów). W walce o trzecie miejsce nasz dżudoka pokonał Konrada Stanuszek (MOSiR Bochnia). Piąte miejsce wywalczył z kolei inny gwardzista Michał Gęsikowski (kat. wag. 55 kg).

Nazajutrz w pucharowej rywalizacji startowali juniorzy. 3. miejsce wywalczyła w swojej kategorii wagowej Natalia Wróbel, a Marta Gęsikowska była piąta. Podobnie jak Michał Gęsikowski. Z kolei siódma lokata przypadła Szymonowi Kudybie. W tych zawodach wzięło udział ok. 110 zawodników z całej Polski oraz Białorusini, Czesi oraz Niemcy.