Dżudo. Zwycięstwa, medale i olimpijskie nominacje

Zawodnicy z Opola skutecznie walczyli w zawodach pucharowych młodzików i eliminacjach do olimpiady młodzieży.

W Łodzi odbył się Puchar Polski, który był jednocześnie Międzynarodowymi Mistrzostwami młodzików. Wygraną start ten zakończył Mateusz Kozłowski (KJ AZS Opole), który walczył w wadze 66 kg. Przed czasem rozstrzygnął cztery starcia, w tym półfinałowe z Wojciechem Grądzkim (Judo Czechowice-Dziedzice) oraz finałowe z Sebastianem Grudzińskim (Targówek Warszawa). Siódmy w stawce był z kolei Daniel Lubicki (KJ AZS Opole).

Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Ziółkowski (UKS Okay). W kategorii 38 kg wygrał trzy walki i w półfinale uległ Łukaszowi Wysockiemu (Feniks Bytom), aby w pojedynku o brąz pokonać Dawida Hyptę (AKS Strzegom). W kat. 48 kg Alicja Myśliwiec (KJ AZS) przegrała swoją walkę ćwierćfinałową, ale dobrze poczynała sobie w repasażach. Po dwóch wygranych walczyła o brązowy medal, ale uległa Karinie Kwiatek (Judo Toruń).
Adam Bunkiewicz (KJ AZS) osiągnął tą pozycję w wadze 60 kg. Przegrał bowiem półfinał z Jakubem Kretowiczem (Kontra Mińsk Mazowiecki) i walkę o 3. lokatę z Bartoszem Chrystem (Czarni Bytom). Siódmy w tej grupie był Wojciech Wojnowski (UKS Okay).

Piątą lokatę zajęła także w kategorii +70 kg Wiktoria Kawecka (Gwardia Opole), która przegrała dwie walki, a w rywalizacji było tylko siedem zawodniczek. W lepiej obsadzonej wadze 42 kg siódmy był Daniel Górka (UKS Okay).

W Oleśnicy nasi młodzi dżudocy walczyli o kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Pierwszy w kat. 60 kg był Stanisław Jesionek (KJ AZS), a w kat. +90 kg Adam Kućmierz (UKS Okay). Piąte lokaty zajęli z kolei: Marta Gęsikowska (Gwardia, 63 kg) i Dominik Jaworski (KJ AZS, 90 kg). Ta czwórka jedzie na finały.