ECO ma ofertę dla wspólnot mieszkaniowych

Archiwum
Na Opolszczyźnie wytypowano kilka miast (w tym Opole, Kluczbork, Strzelce Opolskie, gdzie ECO posiada swoje systemy ciepłownicze), gdzie wspólnoty mogą uzyskać spore wsparcie.
Na Opolszczyźnie wytypowano kilka miast (w tym Opole, Kluczbork, Strzelce Opolskie, gdzie ECO posiada swoje systemy ciepłownicze), gdzie wspólnoty mogą uzyskać spore wsparcie. Archiwum
Firma chce skorzystać z programu "Kawka", który umożliwia pozyskanie sporej dotacji na zmianę sposobu ogrzewania i przyłączenie się do sieci ECO.

Tylko w centrum Opola nadal jest około 200 budynków ogrzewanych piecami węglowymi. I to mimo, że kamienice mają w bliskim zasięgu sieć Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

Najczęściej brak decyzji o przyłączeniu powodowany jest wysokimi kosztami tej operacji. ECO szykuje jednak nową propozycję dla wspólnot, która ma umożliwić znacznie obniżenie kosztów.

- Przygotowujemy wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do programu "Kawka", ale potrzebujemy też informacji od wspólnot, czy są nim zainteresowane - informuje Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik ECO.

W ramach programu aż 55 proc. kosztów budowy instalacji centralnego ogrzewania w budynkach ogrzewanych węglem oraz ich przyłączenia do systemu ciepłowniczego może być sfinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodatkowo na kolejne 35 proc. można uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach.
Na Opolszczyźnie wytypowano kilka miast (w tym Opole, Kluczbork, Strzelce Opolskie, gdzie ECO posiada swoje systemy ciepłownicze), gdzie wspólnoty mogą uzyskać spore wsparcie.

- My, jako firma oferująca ekologiczny sposób ogrzewania, jesteśmy upoważnieni do złożenia jednego wniosku w imieniu wspólnot mieszkaniowych i własnym. Czekamy na zgłoszenia do 28 czerwca - informuje Iwona Nawrot-Szczepanik.

ECO liczy, że wniosek złożony do programu zostanie zaakceptowany, a zmiana sposobu ogrzewania pozwoli polepszyć jakość powietrza m. in. w Opolu. Ocenia się, że przyłączenie budynku mieszkalnego (pow. 1000 m kw. w całości opalana węglem) do systemu ciepłowniczego może spowodować obniżenie emisji pyłu o około 250 kg rocznie.

- Jest więc o co powalczyć, co więcej, okazja na bezzwrotne wsparcie finansowe na tego typu inwestycje może się nie powtórzyć - przekonuje Paweł Łuczak, kierownik działu handlowego ECO.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska