EHF Cup. Efektowne zwycięstwo KPR Gminy Kobierzyce

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Katarzyna Cygan (z prawej) była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek KPR Gminy Kobierzyce w pierwszym meczu EHF Cup z KHF Ferizaj. Więcej bramek zdobyła tylko Patrycja Kozioł PAP/Maciej Kulczyński
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji EHF Cup pokonały 47:21 (23:5) KHF Ferizaj z Kosowa. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę również w Kobierzycach.

Trenerka Edyta Majdzińska przed spotkaniem z zespołem z Kosowa nie ukrywała, że nie wie nic o rywalkach i nie mogła przygotować swojej drużyny pod kątem taktycznym do dwumeczu. Nie przeszkodziło to jednak zupełnie zdominować przyjezdne od początku spotkania. Po pięciu minutach było już 3:0 i dopiero wtedy przyjezdne pierwszy raz trafiły do siatki. Kolejnego gola Kerizaj zdobył po kolejnych dziesięciu minutach, ale wtedy Kobierzyce prowadziły już 9:2. Polski zespół twardo bronił, wyprowadzał kontrataki i nawet na chwilę nie tracił kontroli nad wydarzeniami na boisku. Po trafieniu Despodovskiej KPR prowadził już 17:2 i właściwie emocje się skończyły.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił. Podopieczne trenerki Majdzińskiej już nie broniły tak twardo, grały wyraźnie rozluźnione, co nie przeszkadzało nadal mieć kontrolę nad meczem. Ostatecznie w swoim debiucie w europejskich pucharach drużyna z Dolnego Śląska wygrała 47:21. Zwycięstwo różnicą 26 goli wydaje się przesądzać o tym, kto awansuje do kolejnej rundy eliminacji EHF Cup. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę również w Kobierzycach (godz. 17).