Nasza Loteria

Europejski Kongres Stalowy już we wrześniu - Katowice staną się centrum dyskusji o rynku stalowym. Trwa bezpłatna rejestracja na wydarzenie

Materiał informacyjny - REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH
Już we wrześniu w katowickim MCK odbędzie się pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Stalowego STEEL 2023. Do stolicy województwa śląskiego przyjadą polscy i zagraniczni eksperci, którzy będą dyskutować nt. nowoczesnych rozwiązań dla rynku stalowego. Trwa rejestracja na wydarzenie, liczba miejsc jest ograniczona. Udział w kongresie jest bezpłatny.

Liderzy nowoczesnych rozwiązań dla rynku stalowego spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Stalowego STEEL 2023, który odbędzie się w dniach 18-19 września br. W trakcie licznych debat poruszone zostaną m.in. wątki nowych perspektyw dla branży metalurgicznej oraz stalowych innowacji.

Organizatorzy wydarzenia zaplanowali ponad dwadzieścia sesji tematycznych. Wśród nich nie zabrakło miejsca na megatrendy kształtujące przemysł stalowy, polsko-ukraińską współpracę w trakcie wojny, czy zielone finansowanie.

W Europejskim Kongresie Stalowym STEEL 2023 udział wezmą czołowi eksperci, naukowcy oraz przemysłowcy. Obecność liderów branży stalowej zapewni wydarzeniu wysoki poziom merytoryczny i realnie pozwoli na wypracowanie najlepszych rozwiązań dla krajowego przemysłu stalowego.

Jako Ministerstwo Aktywów Państwowych, chcemy kształtować nowoczesną branżę stalową w ramach spółek Skarbu Państwa. Realizowany jest projekt budowy nowej elektrycznej i ekologicznej stalowni i walcowni w Rudzie Śląskiej za 5 mld złotych. Liczę, że dzięki kongresowi zostanie stworzona platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji dla wszystkich odbiorców i użytkowników rynku stali – podkreśla Marek Wesoły, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Pełnomocnik Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego.

Udział w dwudniowym kongresie istotnie wzbogaci wiedzę osób na co dzień działających w przemysłach stalowym i metalurgicznym. Podczas STEEL 2023 zaprezentowane zostaną najnowsze innowacje techniczne i technologiczne w branży stalowej, zarówno w obszarze produkcji stali, jak i wykorzystania jej w procesach budowlanych czy energetycznych. Tematyka wydarzenia obejmować będzie kwestie związane z przyszłością polskiego hutnictwa w kontekście europejskiej transformacji energetycznej, a także kształtowanie trendów na rynku stalowym podczas dynamicznych zmian geopolitycznych.

Stal jest niezbędna w sektorze budownictwa, motoryzacyjnym, zbrojeniowym czy infrastrukturze drogowej. Obecnie konsumpcja stali w Polsce przekracza nasze możliwości produkcyjne. Musimy odbudować łańcuch dostaw. Kapitał spoza Europy (m.in. Indie, Chiny, Iran, Japonia), nie powinien za ten przemysł generalnie odpowiadać. Chcielibyśmy w tej branży mocniej uczestniczyć jako producent i na kongresie porozmawiać o rozwiązaniach, które do tego doprowadzą – wyjaśnia Tomasz Heryszek, Prezes Zarządu Węglokoks S.A., Partnera Generalnego Kongresu.

W programie wydarzenia zaplanowano również panele dyskusyjne i wystąpienia, podczas których poruszone zostaną tematy związane m.in. z dostawami stali dla przemysłu zbrojeniowego, wykorzystaniem sztucznej inteligencji w produkcji, gospodarką wodorową czy sektorem offshore jako inwestycji w Polskę i Europę. Europejski Kongres Stalowy STEEL 2023 będzie miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń branżowych oraz przestrzenią do nawiązywania nowych relacji biznesowych z podmiotami działającymi w branży stalowej.

Mamy ambicję, by było to najważniejsze wydarzenie dedykowane stali nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wiele firm należących do RIG funkcjonuje w tej branży. Na Kongresie chcemy zaprezentować wiedzę ekspertów, by pokazać siłę i perspektywy rozwoju przemysłu stalowego. Mamy doświadczenie w budowaniu takich wydarzeń. Zapraszamy wszystkich do współpracy – podsumowuje Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Organizatora Kongresu.

Organizatorzy spodziewają się licznej obecności studentów kierunków technicznych, dla których przygotowali wiele interesujących propozycji. Młode osoby, rozpoczynające swoją karierę zawodową podczas kongresu będą mogły przekonać się o nowoczesności branży stalowej i odkryć trendy w rozwoju przemysłu metalurgicznego, a także mieć okazję do przedstawienia swojego świeżego spojrzenia na aktualne problemy i bolączki przemysłu ciężkiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 10 września, a liczba miejsc jest ograniczona - https://www.steelcongress.eu/.

Organizatorem kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od ponad 30 lat podejmuje inicjatywy wpływające na poprawę konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i zwiększenie ich innowacyjności.

Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Aktywów Państwowych. Partnerem Generalnym jest Węglokoks S.A. Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa objęła wydarzenie Patronatem.

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska