Ewelina Ciunek mistrzynią Europy

Ewelina Ciunek z trenerem Marcinem Marcinkiewiczem.
Ewelina Ciunek z trenerem Marcinem Marcinkiewiczem. Klubowe
Zapaśniczka Orła Namysłów triumfowała w wadze 49 kg kadetek do lat 17.

Ciunek z powodzeniem walczyła na matach w bułgarski Samokov, gdzie rozgrywane są Mistrzostwach Europy. Opolanka znalazł się w kadrze narodowej do lat 17, choć jest dwa lata młodsza.

Ciunek wystartowała w kategorii wagowej do 49 kg, w której zgłoszono w sumie 17 zapaśniczek. W swojej pierwszej walce pokonała na punkty 3-1 Tatjanę Varansovą z Azerbejdżanu, a w ćwierćfinale 3:2 Rosjankę Aleksandrę Nitsenko. W półfinale podopieczna trenerów Marcina Marcinkiewicza i Krzysztofa Pawlaka bez najmniejszych kłopotów uporała się z Ukrainką Krystynę Demko i w finale zmierzyła się Suzanna-Georgianą Seicariu z Rumuni. Pokonała ją 5-0, po tym jak położyła rywalkę na łopatki i została mistrzynią Europy.

Ciunek zanotowała historyczny sukces, gdyż wcześniej na ME startowała z namysłowskich dziewcząt jedynie Alicja Czyżowicz. W 2013 roku zajęła 9 miejsce, więc Ciunek zdobyła pierwszy medal dla swojego klubu.