FOGO Futsal Ekstraklasa. BSF ABJ Bochnia - Dreman Opole Komprachcice 3:7

Paweł Sładek
Dreman Opole Komprachcice ma powody do zadowolenia.
Dreman Opole Komprachcice ma powody do zadowolenia. Paweł Sładek
Dreman Opole Komprachcice zakończył zmagania sezonu zasadniczego na 7. miejscu. W ostatnim meczu tej rundy pewnie rozprawił się z BSF ABJ Bochnią.

Niemały pokaz strzelecki urządzili sobie podopieczni Jarosława Patałucha. Siedem strzelonych goli to najlepszy wynik tego sezonu wespół z wygraną z Red Devils Chojnice 7:0 30 października ubiegłego roku. Podobnie jak tamto starcie, ten mecz również przebiegał pod kontrolą Dremanu, choć nie obyło się bez kłopotów.

Szczególnie w pierwszej połowie zespół gospodarzy często sprawdzał formę Dawida Lacha, ale młody bramkarz był jak ściana – między słupkami spisywał się tak, jak powinien. Skapitulował dopiero w ostatnich minutach pierwszej oraz drugiej połowy, tracąc w sumie trzy gole. Na szczęście jego koledzy znakomicie spisywali się w ofensywie, siedmiokrotnie ciesząc się z bramki.

Strzelanie rozpoczął jednak bochnianin, a dokładnie Andrzej Musiał, który rozpaczliwie starał się powstrzymać akcję rywali, pakując piłkę do własnej bramki. Po chwili Waldemar Sobota dołożył swoją cegiełkę, a pierwsza część spotkania zakończyła się minimalnym prowadzeniem 2:1.

Druga połowa bezsprzecznie należała do Tygrysów, o czym świadczy ich dorobek strzelecki. Na uwagę zasługuje fakt strzelenia pierwszej bramki w tym sezonie przez Tomasza Luteckiego, a więc najlepszego strzelca Statscore Futsal Ekstraklasy w sezonie 2021/22. Gości było stać na gole, gdy Dreman odpuścił, a więc w ostatnich sekundach pojedynku. Niemniej w żadnym stopniu nie przesądzały one o końcowym rezultacie.

Zwycięstwo pozwoliło opolskiej drużynie zakończyć sezon zasadniczy na 7. lokacie, co oznacza, że w play-offach zmierzy się z Constractem Lubawa. Pierwszy pojedynek odbędzie się 9 maja o godz. 20:00 w Opolu, natomiast rewanż w Lubawie zaplanowany jest na 13 maja.

BSF ABJ Bochnia – Dreman Opole Komprachcie 3:7 (1:2)
Bramki: 0:1 Musiał 13. (sam.), 0:2 Sobota – 16., 1:2 Wędzony – 20., 1:3 Ivanov – 23., 1:4 Lutecki – 28., 1:5 Szypczyński – 30., 1:6 Ivanov – 34., 2:6 Doroszkiewicz – 39., 2:7 Szypczyński – 40., 3:7 Doroszkiewicz – 40.
ABJ Bochnia: Kollar, Jaszczyński – Matras, Czech, Wędzony, Blanco, Piwowarczyk, Doroszkiewicz, Musiał, Przybył, Waryłkiewicz
Dreman: Lach, Burduja - Lutecki, Gheneloff, Ivanov, Grzywa, Chuva, O MaGoo, Makowski, Kucharski, Sobota, Szypczyński
Żółta kartka: Gheneloff