Fundacja Rozwoju Śląska. Złóż wniosek i możesz zaczynać inwestycję

Redakcja
fot. sxc
fot. sxc
Rudolf Grabiński, specjalista ds. pożyczek w Fundacji, podpowiada gdzie znaleźć i jak wypełnić formularze.

Przedsiębiorca, który chce się starać o pożyczkę w Fundacji Rozwoju Śląska, powinien złożyć wniosek. Jego formularz znajduje się m.in. na stronie www.fundacja.opole.pl w zakładce “Działalność pożyczkowa”.

Zobacz: Fundacja Rozwoju Śląska. Zyskał na tym cały region

- We wniosku należy wpisać kwotę, o którą się wnioskuje, i cel na który ma być przeznaczona - mówi Rudolf Grabiński. - Trzeba w nim wskazać również formy prawnego zabezpieczenia spłaty pożyczki i zawrzeć inne informacje np. o ewentualnych zadłużeniach, złożonych wnioskach o pożyczkę lub kredyt w innych instytucjach, a także o udzielonych przez wnioskodawcę poręczeniach.

Do proponowanych prawnych zabezpieczeń spłaty należy dołączyć dokumenty je potwierdzające, np. oświadczenie majątkowe poręczycieli czy aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości.

Wnioskodawca, w zależności od rodzaju działalności, musi załączyć jeszcze kilka dokumentów, np. zaświadczenie o wpisie do działalności gospodarczej czy nadaniu nr REGON, nie starsze niż 30-dniowe zaświadczenie o uregulowaniu zobowiązań wobec Urzędu Skarbowego i ZUS. Lista wymaganych załączników znajduje się w regulaminie na stronie internetowej Fundacji w zakładce „Działalność pożyczkowa”.

Zobacz: Opolszczyzna. Fundacja 20 lat daje dobre pożyczki dla biznesu

- Osoby, które rozpoczynają działalność gospodarczą, prosimy też o przedstawienie szerszego opisu planowanej działalności w postaci tak zwanego biznes-planu - mówi Rudolf Grabiński. - O jego sporządzenie mogą też zostać poproszeni właściciele firm już istniejących, którzy dokonują znacznych kwotowo inwestycji lub zaczynają prowadzenie działalności w nowej branży.

Fundacja nie narzuca żadnego konkretnego wzoru biznes-planu. Istotnym dla nas jest, aby wnioskodawca w miarę możliwości sam napisał wniosek i sporządził opis planowanej inwestycji.

Kompletny i spójny wniosek, w którym uwzględnione zostało planowane przedsięwzięcie (np. wzrost wartości majątku, spłata odsetek), wnioskodawca składa w Fundacji przy ul. Słowackiego 10 w Opolu.

Deklarowany przez Fundację okres rozpatrywania wniosku to 30 dni. - Ważne dla przedsiębiorców jest jednak to, że od chwili jego złożenia u nas mogą zacząć realizować inwestycję - podkreśla Rudolf Grabiński. - Wszystkie ponoszone po tej dacie wydatki są uznawane za tzw. koszty kwalifikowalne, czyli uznawalne przy rozliczeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska