Futbol amerykański. Zwycięski debiut Rosomaków

Twarda grla opolskich zawodników (w brązowo-szarych strojach) w obronie była kluczem do wygranej we Wrocławiu. Krzysztof Czajor
Zespół z Opola wygrał swój pierwszy mecz w lidze PLFA II.

Drużyna Wolverines (Rosomaki) Opole w tym sezonie po raz pierwszy rywalizuje w regularnych rozgrywkach ligowych. Gra w lidze PLFAII, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym. Oprócz niej w grupie południowo-zachodniej są również: Dragons Zielona Góra, Outlaws Wrocław, Thunders Rybnik oraz Panthers B Wrocław.

W pierwszej kolejce nasz zespół zmierzył się w stolicyDolnegoŚląska z ekipą Outlaws.

Nasza drużyna wygrała 36:23 i objęła prowadzenie w tabeli. W drugim meczu w Rybniku Thunders ulegli drużynie z Zielonej Góry 8:14.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo.W pierwszej kwarcie po przyłożeniu Krzysztofa Richtera (sześć punktów) i podwyższeniu Krzysztofa Pacana było 8:0 dla Rosomaków, ale kolejnych 14 punktów w pierwszej kwarcie i jeszcze trzy w drugiej zdobyli gospodarze.
W drugiej połowie na boisku pojawił się rozgrywający Kamil Kowalik, który jeszcze kilka miesięcy temu trenował z Outlaws. Przesądził on o losach meczu.

Sam miał przyłożenie po akcji biegowej za sześć punktów i zdobył jeszcze cztery po podwyższeniach, a ponadto trzy razy precyzyjnymi podaniami obsłużył swoich kolegów: Adama Popandę i Łukasza Szelongiewicza, którzy zaliczyli przyłożenia.

Drugi mecz Rosomaki zagrają u siebie 24 maja z ekipą Panthers B Wrocław.