Głogówek nazywany jest przez niektórych stolicą opolskiej branży transportowej. Zobacz, czym zajmują się tutejsze firmy

Akcja specjalna Ciężka jazda
Archiwa firm transportowych
W tym niewielkim mieście w powiecie prudnickim działa kilka znaczących w regionie firm transportowych. Przez niektórych Głogówek nazywany jest więc stolicą opolskiej branży transportowej.

Jednym z najstarszych przedsiębiorstw jest Morawiec Transport i Logistyka.

Zaczynałem 30 lat temu od jednego jelcza, którego kupiłem jakieś 100 metrów od siedziby naszej firmy – mówi właściciel Alfred Morawiec. – Po roku czasu odechciało mi się prowadzić tej działalności, bo samochód cały czas się psuł, ale przeczekałem. Zacząłem handlować węglem, wozić cement, a gdy flota się rozrosła zaczęliśmy jeździć do Niemiec.

Dziś Morawiec to dynamicznie działająca firma oferującą profesjonalną obsługę transportową ładunków na terenie kraju, Europy i świata.

Ale głównie wozimy części samochodowe dla volkswagena. Robimy taką logistykę, po całym kraju zbieramy podzespoły, przewozimy je do nas, sortujemy i wysyłamy do fabryk tego koncernu w Niemczech – dodaje Alfred Morawiec.

Dziś flota Morawca liczy 215 samochodów, a firma posiada też własne centrum logistyczne z całym potrzebnym zapleczem. Przedsiębiorstwo zajmuje się również sprzedażą paliw, serwisem opon, prowadzi też stację kontroli pojazdów.

Kolejną głogówecką firmą transportową jest Kurspiot, która na rynku działa od 1992 roku.

I od samego początku specjalizujemy się w transporcie ponadnormatywnym towarów w ruchu międzynarodowym i krajowym - mówi Waldemar Kurspiot, właściciel przedsiębiorstwa.

Firma oferuje zespół kompleksowych usług logistycznych typu "door to door" związanych z obsługą przejazdów ponadnormatywnych począwszy od uzyskania stosownych zezwoleń na przejazd, obsługę pojazdów pilotujących, organizacje demontażu znaków, czy eskorty policji, jeśli takowa jest wymagana.

Do dyspozycji klientów jest nowoczesny tabor samochodowy spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa i ekologii, a flota liczy ponad 60 pojazdów. Do tego dochodzą znakomicie przeszkoleni kierowcy, co jest gwarancją tego, że ładunek znajdzie się we właściwym miejscu i o właściwej porze.

Jesteśmy znaną i rozpoznawalną firmą na rynku, dla której relację z kontrahentami przekładają się na długoletnią współpracę – dodaje Waldemar Kurspiot.

Jako jedna z niewielu w Polsce, firma Kurspiot przetransportowała ponad milion sztuk specjalistycznych maszyn rolniczych z krajów EU.

Jednym z największych przedsiębiorstw z branży w Głogówku jest firma Transport Towarowy Krzysztof Cichon sp. z o.o, która specjalizuje się w transporcie krajowym oraz międzynarodowym.

Choć w Głogówku i okolicy jest sporo firm przewozowych to nie traktujemy się jak konkurenci – mówi Krzysztof Cichon. – Każdy z nas ma swoją lukę na rynku i przewozi co innego. My zajmujemy się na przykład meblami, a nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie jest doskonałą gwarancją najwyżej, jakości wykonywania usług. Stale też powiększamy i unowocześniamy naszą flotę, a także doskonalimy swoje umiejętności, dzięki czemu nasi pracownicy to osoby doświadczone i wykwalifikowane, po wielu szkoleniach i kursach.

Firma Cichon ma również w Głogówku warsztat, w którym prowadzi serwis samochodów ciężarowych (w tym naprawy powypadkowe) i autobusów oraz restauruje pojazdy zabytkowe.

Partnerem cyklu "Ciężka jazda" jest Opolskie Zrzeszenie Przewoźników Drogowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie