Grała IV liga: Głubczyce znów w dziesiątkę i znów zwycięskie

W spotkaniu na szczycie ligowej tabeli Polonia Głubczyce podejmowała beniaminka z Wierzbicy Górnej. W 50. min jedynego gola zdobył Rostowski

Od 57. min po drugiej żółtej kartce (za próbę wymuszenia rzutu karnego) dla Złoczowskiego miejscowi grali w osłabieniu. Goście zaatakowali, ale Polonia podobnie jak w weekend w Czarnowąsach utrzymała wygraną.

Porażkę Rolnika wykorzystały Olimpia Lewin Brzeski i Swornica Czarnowąsy. Pierwsza wyprzedziła nawet Rolnika w tabeli, a stało się tak po zwycięstwie 3-2 w Ligocie Turawskiej. Olimpia była lepsza piłkarsko, ale bramka i asysta Kutynii dały miejscowym remis 2-2. W ostatniej minucie po rzucie wolnym A. Tomaszewski zdobył jednak swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu i zapewnił ekipie z Lewina trzy punkty. Z kolei Swornica pewnie pokonała Spartę Paczków. Goście zdobyli w 52. min gola kontaktowego, ale wynik ustalił w zamieszaniu Błahuta.

Sporo musieli się natrudzić liderzy z Namysłowa. Co prawda od 17 minuty prowadzili po trafieniu P. Pabiniaka, ale Stal była równorzędnym rywalem. W 87. min P. Pabinika dograł do Raszewskiego i było po meczu, choć w doliczonym czasie brzeżanie zdobyli honorową bramkę. Wygrał także wicelider z Dobrzenia Wielkiego, który w niespełna 25 minut zdobył trzy bramki, a trzy asysty zanotował Sieńczewski.

Pozostałe trzy spotkania 14 kolejki były spotkaniami zespołów walczących o utrzymanie. Dlatego wygrana Silesiusa ma podwójne znaczenie. Choć to GKS Grodków przeważał, to bramki zdobywali tylko podopieczni trenera Damiana Kota, gdyż GKS zmarnował nawet rzut karny. Z kolei W Nysie miejscowi do przerwy prowadzili 2-0, a powinni znacznie wyżej, ale wyśmienite okazje zmarnowali Kuglarz i Kureń. Po przerwie błysnął pomocnik Śląska Gierłach. najpierw uderzył głową, a następnie wywalczył rzut karny i go wykorzystał. Dobre zawody rozegrał wreszcie Piast, ale musiał ratować punkt w starciu ze Startem Dobrodzień, który przetrwał pierwszą połowę i w drugiej zadał dwa ciosy.
Polonia Głubczyce - Rolnik Wierzbica Górna 1-0 (0-0)
1-0 Rostowski - 50.

GKS Grodków - Silesius Kotórz Mały 0-2 (0-1)
0-1 Studenny - 7., 0-2 Szczepaniak - 73

Ligota Turawska - Olimpia Lewin Brzeski 2-3 (0-1)
0-1 A. Tomaszewski - 21., 1-1 Kutynia - 58., 1-2 A. Tomaszewski - 69. (karny), 2-2 Pacierz - 75., 2-3 A. Tomaszewski - 90.

TOR Dobrzeń Wielki - Pogoń Prudnik 3-0 (3-0)
1-0 Janicki - 4. (samobójcza), 2-0 Sobotta - 6., 3-0 Sobotta - 26.

Polonia Nysa - Śląsk Łubniany 2-2 (2-0)
1-0 Kuglarz - 12., 2-0 Lepak - 23., 2-1 Gierłach - 56., 2-2 Gierłach - 67. (karny)

Start Namysłów - Stal Brzeg 2-1 (1-0)
1-0 P. Pabiniak - 17., 2-0 Raszewski - 87., 2-1 Woźniak 90.

Piast Budowlani Strzelce Opolskie - Start Dobrodzień 2-2 (1-0)
1-0 Becella - 13., 1-1 Chojnacki 51., 1-2 Romanowski 59., 2-2 Kukuczka - 70.

Swornica Czarnowąsy - Sparta Paczków 3-1 (2-0)
1-0 Kowalczyk - 14., 2-0 Semik - 30., 2-1 Bednarz - 52., 3-1 Błahuta - 86.