I Liceum Ogólnokształcące w Praszce dostało się do finału Licealiady w tenisie stołowym

Mirosław Dragon
Finał Licealiady rozegrano w Zielonej Górze.
Finał Licealiady rozegrano w Zielonej Górze. I LO Praszka
Dziewczyny z Kaliskiej z Praszki udowodniły, że są w czołówce Mistrzostw Polski. Julka Jachymczyk i Dominika Olszowa wywalczyły 8. miejsce w ogólnopolskim finale turnieju tenisa stołowego w ramach Licealiady 2023.

- To wielki sukces dla naszego liceum. Jest wielka radość i duma. Dziewczyny, jesteście wspaniałe! - mówi Bożena Skrzeszowska-Zagórska, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Praszce.

Kaliska, jak popularnie nazywane jest I LO w Praszce (od ulicy, przy której znajduje się szkoła), dostał się do ścisłej czołówki Mistrzostw Polski. Tenisistki stołowe pokonały wszystkie szczeble od eliminacji powiatowych i zameldowały się w ścisłym finale ogólnopolskim.

Finał Licealiady 2023 rozegrano w ośrodku WOSiR Drzonków w Zielonej Górze.

Julka Jachymczyk i Dominika Olszowa wywalczyły 8. miejsce w finale Licealiady 2023 w turnieju tenisa stołowego drużynowego szkół ponadpodstawowych.

I Liceum Ogólnokształcące w Praszce - wizytówka szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce, czyli popularna Kaliska, to jedno z najlepszych liceów na Opolszczyźnie. W tegorocznym rankingu „Perspektyw" na najlepsze licea w Polsce I LO w Praszce zajęło najwyższe miejsce w swojej historii! Wskoczyło do pierwszej dziesiątki najlepszych liceów w regionie (zajęło 10. miejsce w województwie opolskim).

Liceum na Kaliskiej w Praszce otrzymało także tytuł „Srebrnej Szkoły” i srebrną tarczę.