II liga siatkarzy. Wygrana zespołu Politechniki

Środkowy opolskiej drużyny Mateusz Raca.
Środkowy opolskiej drużyny Mateusz Raca. Sławomir Jakubowski
Opolanie pokonali u siebie rezerwy ekstraklasowego Jastrzębia 3:1

Nasi siatkarze potwierdzili wysoką formę jaką prezentują w tym sezonie. Byli faworytem starcia z będącą w dole tabeli ekipą z Jastrzębia i w pełni wywiązali się z tej roli.

Pierwszy set gospodarze wygrali do 23, mając wcześniej sporą przewagę. Prowadzili 19:13, ale w końcówce odsłony rywale zaczęli odrabiać straty. Dogonić akademików jednak nie zdołali.
Drugi set należał już do nich, a nasi zawodnicy powinni o nim szybko zapomnieć. Bardzo dużo bowiem popełnili prostych błędów, które nie przystoją na poziomie II ligi.

W dwóch następnych odsłonach przewaga naszej drużyny była już wyraźna.

W tabeli po dziewięciu meczach AZS ma 19 punktów i zajmuje 3. miejsce. Przed nim są: Warta Zawiercie (24 punkty) i Volley Rybnik (21 pkt).

AZS Politechnika Opole - Jastrzębie II 3:1 (23, -23, 20, 15)
AZS Politechnika: Kowalczyk, Kowalewski, Raca, Frąc, Pizuński, Swodczyk, Łucki (libero) - Jarzembowicz, Gibek. Trener Zbigniew Rektor.