Róża Thun w Opolu: "Współpraca z samorządami kluczem do sukcesu w Unii Europejskiej"

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Podczas konferencji prasowej Thun podkreśliła znaczenie współpracy na różnych szczeblach w kształtowaniu polityki Unii Europejskiej.
Podczas konferencji prasowej Thun podkreśliła znaczenie współpracy na różnych szczeblach w kształtowaniu polityki Unii Europejskiej. Matuesz Majnusz
Róża Thun, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z Polski 2050 – Trzeciej Drogi, odwiedziła Opole, gdzie spotkała się z mieszkańcami oraz prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim.

Podczas konferencji prasowej Thun podkreśliła znaczenie współpracy na różnych szczeblach w kształtowaniu polityki Unii Europejskiej. Zwróciła uwagę na kluczową rolę samorządów w funkcjonowaniu Unii.

- Jesteśmy już 20 lat w Unii Europejskiej i ważne jest, abyśmy aktywnie współkształtowali jej politykę, co w dużej mierze odbywa się na poziomie samorządów – mówiła Thun.

Kandydatka zaznaczyła, że wspólnie z prezydentem Opola dyskutowali o potrzebach regionu i możliwych działaniach, które mogą poprawić sytuację lokalną. Jednym z priorytetów jest transformacja energetyczna, w której, zdaniem Thun, fundusze europejskie mogą odegrać istotną rolę.

Poruszyła także kwestię dezinformacji dotyczącej Unii Europejskiej.

- Czego nam na pewno brakuje, to lepszej informacji o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - stwierdziła Thun, wskazując na konieczność poprawy komunikacji między Brukselą a lokalnymi społecznościami.

Podkreśliła, że bez dobrego przepływu informacji mieszkańcy nie wiedzą dokładnie, czym zajmują się europosłowie.

Thun odniosła się również do sytuacji małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza tych borykających się z problemem zatorów płatniczych. Wspomniała o swojej pracy nad regulacjami mającymi na celu poprawę płynności finansowej firm, co jest kluczowe dla ich rozwoju.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski prosiły mnie o uregulowanie tej kwestii, ponieważ często czekają na płatności tak długo, że mają później problemy, chociażby z płaceniem pracownikom - wyjaśniła Thun.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska