II Marsz Równości w Opolu. To wydarzenie jest w mieście potrzebne?

Piotr Guzik
Piotr Guzik

Wideo

Udostępnij:
- W Opolu zdarzają się przypadki agresji wobec osób LGBT. Sytuacja społeczno-polityczna jest taka, że obawiam się, iż takie przypadki mogą się nasilać - mówi Maciej Kruszka z zarządu stowarzyszenia Tęczowe Opole. To ono organizuje 29 czerwca w Opolu II Marsz Równości.

Maciej Kruszka zaznacza, że II Marsz Równości w Opolu będzie ukoronowaniem dotychczasowej działalności stowarzyszenia Tęczowe Opole. - Chcemy integrować opolską społeczność LGBT i sprawiać, by jej członkowie czuli się w Opolu jak u siebie. Zdarza się bowiem, że nie mają takiego poczucia - mówi.

- Spotykamy się często z różnymi objawami dyskryminacji. Często słyszy się też stereotypowe, krzywdzące opinie na temat osób nieheteronormatywnych, które nie mają pokrycia w rzeczywistości - argumentuje.

Maciej Kruszka zaznacza, że Tęczowe Opole organizuje od pewnego czasu bezpłatne porady psychologiczne. - Ludzie zgłaszają się z poczuciem zagrożenia, braku akceptacji i wyobcowania, że nie mogą być sobą - wylicza.

Czy w Opolu osoby LGBT czują się bezpiecznie? Czy w Opolu potrzebny jest Marsz Równości? Czy wydarzenie będzie "konserwatywne"? O tym w programie "Gość nto".

Dodaj ogłoszenie