- W poradni endokrynologicznej będziemy mogli świadczyć wizyty pohospitalizacyjne, zamykające proces diagnostyki i leczenia, przed przekierowaniem pacjentów do dalszej opieki ambulatoryjnej. Planujemy też przystąpienie do konkursu na prowadzenie programów lekowych w dziedzinie endokrynologii z myślą o zabezpieczeniu pacjentów, którzy nie uzyskują pełnego wyrównania chorób endokrynologicznych przy standardowym postępowaniu - mówi dr hab. n. med. Agata Bronisz, kierownik Pododdziału Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii USK. - Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, będziemy mogli proponować mieszkańcom Opola i województwa specjalistyczną opiekę także z tego zakresu.
W ostatnim czasie uniwersytecki szpital uzyskał też oddzielne finansowanie na leczenie szpitalne z zakresu diabetologii. Zakres działania poszerza poradnia diabetologiczna. W ostatnim roku wyodrębnioną w niej Poradnię dla Kobiet Ciężarnych Chorych na Cukrzycę. W planach jest także powołanie innych subjednostek, skierowanych do różnych grup pacjentów w cukrzycą.
- Systematycznie rozszerzamy zakres działalności medycznej. Cieszy nas zrozumienie NFZ dla tych działań i przyznanie finansowania dedykowanego tym dyscyplinom. Dzięki temu nie uszczuplamy puli na leczenie innych chorób internistycznych. Oddział chorób wewnętrznych mocno się rozwija i specjalizuje. W jego ramach obecnie, obok pododdziału endokrynologii i diabetologii, działają pododdziały alergologii oraz gastroenterologii - podkreśla Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu.

szkolenie wojsko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?