IV liga piłkarska: Chemik Kędzierzyn-Koźle - Piast Strzelce Opolskie 0-0 [relacja, składy, opinie]

Archiwum
Artur Kukuczka obronił rzut karny i punkt dla Piasta.
Artur Kukuczka obronił rzut karny i punkt dla Piasta. Archiwum
Czerwona karta dla Chluby, kontuzja Wolnego i rzut karny dla rywala nie wystarczyły, aby strzelczanie stracili punkty w Kędzierzynie-Koźle. Byli jednak dalej od ich kompletu.

Od początku meczu Chemik osiągnął przewagę, jego gra mogła się podobać, a jedyne ale można było mieć do finalizacji akcji. Gospodarze bowiem nie potrafili “znaleźć" podania otwierającego drogę do bramki i strzału w jej kierunku. Ale pierwsi swoją szansę mieli przyjezdni, a dokładniej Wolny, który uderzał lekko, ale w słupek. Ułatwione zadanie kędzierzynianie mieli od 33. minuty, kiedy Chluba uderzył łokciem w twarz Browarskiego i zobaczył żółtą kartkę. Ponieważ było to drugie napomnienie dla tego pomocnika, musiał się on udać do szatni. Jakby mało nieszczęść mieli goście, w 39. minucie kontuzji nabawił się Wolny i usiadł na ławce rezerwowych, dołączając do Browrskiego, który nie mógł grać z rozciętym łukiem brwiowym.

Po przerwie chemicy chyba uwierzyli, że zwycięstwo przyjdzie, bo przez pół godziny ich gra była zwyczajnie słaba i brakowało zaangażowania i pomysłu. Starali się to wykorzystać rywale, ale strzały Korchuta i Bębasa były sygnalizowane, a Sacha przestrzelił. Dopiero w 63. minucie w polu karnym Piasta zrobiło się gorąco, a po strzale Dziewulskiego piłka trafiła w rękę jednego z obrońców. Sędzia podyktował rzut karny, ale to nie oznacza bramki. Kukuczka wyczuł bowiem intencje Szafarczyka i strzał pomocnika Chemika obronił, podobnie jak chwilę wcześniej uderzenie z dystansu przesuniętego do środka pomocy Piwowara.
Gospodarze do dobrej gry wrócili tak naprawdę dopiero w ostatnich 20. Minutach, a sporo ożywienia wniósł Hejduk. To właśnie ten piłkarz był najbliżej rozstrzygnięcia spotkania na korzyść kędzierzynian. W 80. minucie uderzył z 25 metrów, ale trafi tylko w słupek. Miejscowi już do końca byli głową w mur i starcie dwóch drużyn z aspiracjami zakończyło się podziałem punktów.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Piast Strzelce Opolskie 0-0
Chemik: Olszewski - Browarski (36. Gro-siak), Jakubczak, Semeniuk, Michoń - Machulak (46. Dziewulski), Szafarczyk (66. Hejduk), Piwowar, Łapszyński, Jaciuk (81. Woźniak)- Księski. Trener Maciej Lisicki.
Piast: Kukuczka - Jaremko, Becella, Sa-cha, Skut (86. Duk) - Zoglowek, Kozołup (70. Jys), Bębas, Chluba - Korchut, Wolny (40. Wiszowaty). Trener Maciej Kułak.
Sędziował Dariusz Wardak (Opole). Żółte kartki: Machulak, Piwowar, Księski - Chluba, Korchut. Czerwona kartka: Chluba (33. druga żółta). Widzów 220.