IV liga piłkarska: Chemik Kędzierzyn-Koźle - Pogoń Prudnik 3-1 [relacja, składy, opinie]

Dwiue asysty zaliczył pomocnik Chemika Łukasz Jaciuk (z prawej).
Dwiue asysty zaliczył pomocnik Chemika Łukasz Jaciuk (z prawej). Sławomir Jakubowski
Chemicy pewnie pokonali autsajdera rozgrywek, ale strzelać bramki musieli obrońcy Michoń i Jakubczak. Oni byli skuteczniejsi od kolegów z formacji ofensywnych.

Kędzierzynianie powolutku łapią właściwy rytm, głównie jeżeli chodzi o wyniki, ale także coraz lepszą grę. Tyle, że w dwóch meczach, które wygrali mierzyli się z potencjalnie słabszymi drużynami, więc wygrana była niejako obowiązkiem. W efekcie zniwelowali już praktycznie dystans do Orła Źlinice i MKS-u Gogolin.

W spotkaniu z prudniczanami gospodarze byli stroną dominującą, stwarzali sobie okazje, ale potrzebowali do wygrania trzech stałych fragmentów gry. W 13. Minucie wywalczyli rzut rożny, a tradycyjnie w pole karne dośrodkował Jaciuk. Piłka poszybowała idealnie dla wchodzącego na krótszym słupku Michonia, który głową skierował ją do siatki. Identyczna sytuacja miała miejsce w 36. Minucie, kiedy Chemik znów prowadził. W między czasie błąd obrony wykorzystał bowiem szybki Mazur. Napastnik Pogoni do końca atakował rywala, odebrał mu piłkę i wyszedł sam na sam z Kuchtą. Takich sytuacji Mazur nie marnuje i był remis. Tyle, że gospodarzom wystarczyło niespełna 240 sekund na skuteczną ripostę.

W kolejnych minutach miejscowym brakowało precyzji i lepszego podania. Kilka akcji oskrzydlających i dośrodkowań nie zostało wykończonych, Księski miał setkę, ale spudłował, a Roskosza nie zaskoczyli Łapszyński i Sadyk. W 70. minucie miejscowi postawili wreszcie kropkę na “i". Wówczas we własnym polu karnym piłkę zagrał ręką Pietruszka i sędzia wskazał na “wapno". Bramkarz wyczuł intencje Jakubczaka, ale stoper Chemika uderzył mocno i przy słupku.
Prudniczanie starali się wrócić do gry, przeprowadzili kilka niezłych i szybkich akcji, ale Rudzki i Mazur swojej szansy się nie doczekali, gdyż dobrze blokowali ich obrońcy. Poza tym gości nie było stać na przejęcie inicjatywy, a z kontry kędzierzynianie nie dawali im pograć.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Pogoń Prudnik 3-1 (2-1)
1-0 Michoń - 13., 1-1 Mazur - 32., 2-1 Michoń - 36., 3-1 Jakubczak - 71. (karny)
Chemik: M. Kuchta - Piwowar, Semeniuk, Jakubczak, Michoń - Grosiak (59. Machulak), Sadyk (71. Woźniak), Browarski, Łapszyński, Jaciuk - Księski (81. Witamborski). Trener Maciej Lisicki.
Pogoń: Roszkosz - Pietruszka, Paweł Wesołowski, Kobiałka, Wójtowicz - Zając (45. Dziwisz), Gnoiński (73. Piotr Wesołowski), Scholz, Surma - Mazur, Rudzki. Trener Dariusz Przybylski.
Sędziował Wojciech Białowąs (Opole). Żółte kartki: Browarski - Rudzki, Mazur. Widzów 200.