IV liga piłkarska: Czarni Otmuchów - Chemik Kędzierzyn Koźle 0-1 [relacja, składy, opinie]

Tomasz Rak i jego podopieczni z Otmuchowa mogli unieść ręce w górę w geście radości. Sławomir Jakubowski
Z nisko opuszczonymi głowami schodzili z boiska otuchowscy futboliści. Ich smutek trwał krótko. Po kilku minutach nastąpiła eksplozja radości, bo dotarła informacja o porażce Małejpanwi, która Czarnym dała awans.

Spotkanie z Chemikiem obserwowała rekordowa ilość widzów, wśród których prym wiodła licząca ponad 150 osób grupa fanów z Kędzierzyna-Koźla. Mecz rozpoczął się obiecująco dla gospodarzy. W 3. minucie dynamiczną akcję przeprowadził Łoziński Jego mocny strzał bramkarz gości odbił przed siebie, dobitka była niecelna. W miarę upływu czasu stroną przeważającą byli chemicy, ale plonu bramkowego nie było.
Bliżsi objęcia prowadzenia byli grający z kontry gospodarze. W 20. minucie groźny strzał Łozińskiego obronił M. Kuchta, w 35. minucie Czop nie wykorzystał dogodnej okazji po akcji Dyndora, a trzy minuty później bliski szczęścia był Strąg.
- Kolejny raz dał znać o sobie nasz brak skuteczności - narzekał Strąg. - Przeprowadzaliśmy błyskawiczne kontry, mieliśmy wyborne okazje, brakowało zimnej krwi w decydujących momentach. W pożegnalnym występie przed własną widownią w tym sezonie daliśmy z siebie wszystko, ale wynik nas nie może satysfakcjonować - dodał Strąg.

W drugiej połowie gospodarze zarzucili głęboką defensywę i gra się wyrównała. W 80. minucie kapitalnym strzałem głową z pola karnego popisał się kolejny raz Łoziński. Gola jednak i tym razem nie było. W sobie tylko wiadomy sposób obronił to uderzenie. Ostanie minuty tego zaciętego pojedynku stały pod znakiem obustronnych ataków zdeterminowanych rywali. Rozstrzygnięcie losów meczu nastąpiło w 88. minucie Wprowadzony w ostatnim kwadransie do gry w zespole Chemika młodzieżowiec Ryzner wykorzystał zawahanie obrońców gospodarzy i strzałem głową posłał piłkę do bramki.

Czarni Otmuchów - Chemik Kędzierzyn Koźle 0-1 (0-0)
0-1 Ryzner - 88.
Czarni: Jedynak - Zaczyk (7. Kotowski), Marzec, Szewczyk, P. Kilian - Dyndor (65. Rak), Moroń, Łoziński, Czop, Rychlik - Strąg. Trener Tomasz Rak.
Chemik: M. Kuchta - Grosiak, Jakubczak, Michoń, Browarski - Piwowar, Jaciuk, Hejduk (53. Węgier), Machulak (85. Woźniak) - Szafarczyk (75. Ryzner), Księski. Trener Maciej Lisicki.
Sędziował Rafał Mazański (Nysa). Żólte kartki: Rychlik - Księski. Widzów 350.