IV liga piłkarska: OKS Olesno - Piast Strzelce Opolskie 2-1 [relacja, składy, opinie]

Kamil Jasina zdobył gola w 93. minucie i "utonął: w ramionach kolegów z Olesna.
Kamil Jasina zdobył gola w 93. minucie i "utonął: w ramionach kolegów z Olesna. Sławomir Jakubowski
Wicelider IV ligi w Oleśnie prowadził już po 47. sekundach, potem zmarnował kilka okazji i stracił dwie bramki. Decydującą o porażce w doliczonym czasie gry zdobył dla OKS-u Jasina.

W 47. sekundzie dokładnym podaniem do Chluby popisał się Jys, a pomocnik Piasta uderzył bez namysłu w długi róg bramki strzeżonej przez Batora i ten skapitulował. Po chwili z dystansu strzelał Bebas, ale chybił. W 5. minucie przed szansą stanął z kolei Wolny, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale ten wyszedł z bramki i wybił piłkę. Z kolei strzał Fessera poszybował nad poprzeczką. Mocne otwarcie uspokoiło piłkarzy ze Strzelec Opolskich, którzy oddali inicjatywę gospodarzom.

Ci coraz częściej i odważniej atakowali, a swoja okazje na doprowadzenie do remisu mieli w 21. minucie. Wówczas piłkę wywalczył Piątek i odegrał do niepilnowanego Jasiny, ale ten przestrzelił. Kolejne próby w wykonaniu Flaka, Jeziorowskiegoi i Meryka nie przyniosły gola i wydawało się, że pierwsza połowa nie przyniesie już zmiany wyniku. W 45. minucie w pole karne wpadł jednak Brzenska, a nieprzepisowo zatrzymał go Jys. Sędzia podyktował rzut karny, a do remisu doprowadził po nim Pietrzak.

W drugiej połowie Piast stworzył więcej sytuacji, ale jego piłkarzom brakowało zimnej krwi. W efekcie zaledwie jedna była idealna, ale Wolny trafił w nogi interweniującego Batora. Kiedy piłkarze obu jedenastek wyczekiwali końca spotkania, OKS przeprowadził akcje meczu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Z własnej połowy Jeziorowski znakomitym podaniem zagrał do wbiegającego na wolne pole Jasiny, a ten widząc, że Kukuczka wybiega do piłki przelobował go. Goście wznowili jeszcze grę, ale sędzia zakończył spotkanie.

OKS Olesno - Piast Strzelce Opolskie 2-1 (1-1)
0-1 Chluba - 1., 1-1 Pietrzak - 45. (karny), 2-1 Jasina - 90.
OKS Olesno: Bator - Trawiński, Cieśla, Rozik, Jeziorowski - Meryk (82. Obaka), Flak (74. Więdłocha), Jasina, Pietrzak, Brzenska - Piątek (87. Arkadiusz Świerc). Trener Andrzej Świerc.
Piast: Kukuczka - Jaremko, Becella, Sacha, Fesser - Chluba, Jakubczak, Jys (72. Glinka), Bębas (82. Weiss), Wiszowaty (85. Głuszek) - Wolny. Trener Maciej Kułak.
Sędziował Maciej Krzyżowski (Nysa). Żółte kartki: Cieśla - Chluba. Widzów 120.