IV liga: w meczu na szczycie Polonia Głubczyce lepsza od MKS II Start Dobrodzień

Sebastian Stemplewski
Wiesław Frydryk (przy piłce), napastnik z Głubczyc.
Wiesław Frydryk (przy piłce), napastnik z Głubczyc. Sebastian Stemplewski
Spotkanie piątych w tabeli gospodarzy i trzeciej drużyny z Dobrodzienia przyciągnęła na trybuny w Głubczycach około 450 kibiców i po meczu na stojąco nagrodzili piłkarzy obu ekip.

Wcale jednak nie musiało się skończyć wysoką wygraną Polonii. W pierwszym kwadransie w idealnych sytuacjach uderzali Paweł Dachowski i Tomasz Begar, ale nie pokonali bramkarza. I to się zemściło. Dwa dogrania Pawła Ślepeckiego i dwa Wiesław Frydryka miejscowi zamienili na cztery gole. Przy stanie 3-0 goście stanęli jednak przed szansą na doprowadzenie nawet do remisu, ale nie wykorzystali nawet rzutu karnego. Michał Berezowski obronił bowiem strzał Tomasza Chatkiewicza.

Po trzy punkty sięgnęły zespoły z czołówki. Oderka Opole nie potrafiła do 74 minuty sforsować obrony GKS-u Grodków, ale wreszcie Dominik Franek na gola zamienił rzut karny, a wynik ustalił niezawodny Wojciech Scisło. Z kolei Piotrówka do przerwy remisowała z grającą w znacznym osłabieniu Polonią Nysa. Po przerwie wicelider dominował i wygrał 4-1. Także Swornica Czarnowąsy w pierwszej połowie meczu ze Zrywem Wysoka rozczarowywała, ale w drugiej Maciej Goncik wykorzystał błąd bramkarza Piotra Kozakiewicza i to odblokowało jego zespół.

W starciu drużyn walczących o utrzymanie w Obrowcu padł iście hokejowy wynik. LKS-owi nie pomogły jednak trzy bramki Pawła Nowaka, gdyż goście z Kotorza Małego byli lepsi z siedmiu sytuacji wykorzystali aż cztery. W meczach drużyn środka tabeli łatwo wygrały Sparta Paczków, dla której dwa gole zdobył Łukasz Krótkiewicz, Stall Brzeg, która bez trzech podstawowych piłkarzy pewnie poradziła sobie w Oleśnie oraz Śląsk Łubniany. Ten ostatni wybronił się przed atakami Olimpii, dobrze spisywał się jej bramkarz, a sam dwa razy skutecznie skontrował.
GKS Grodków - Oderka Opole 0-2 (0-0)
0-1 Franek - 74. (karny), 0-2 Scisło - 88.

Swornica Czarnowąsy - Zryw Wysoka 2-0 (0-0)
1-0 Goncik - 63., 2-0 Krężlewski - 90.

LKS Obrowiec - Silesius Kotórz Mały 3-4 (1-1)
1-0 Nowak - 6. (karny), 1-1 Owsiak - 15., 1-2 Murszewski - 60., 1-3 Kotula - 67., 1-4 Kowalczyk - 68., 2-4 Nowak - 80., 3-4 Nowak - 90.

Sparta Paczków - GKS Starościn 4-0 (1-0)
1-0 Markowski - 21., 2-0 Bednarz - 62., 3-0 Ł. Krótkiewicz - 64., 4-0 Ł. Krótkiewicz - 73.

LZS Piotrówka - Polonia Nysa 4-1 (1-1)
1-0 Rudek - 24., 1-1 Lepak - 41., 2-1 Molek - 70., 2-1 Nzerumbaye - 78., 4-1 Mzyk - 84.

Polonia Głubczyce - MKS Start II Dobrodzień 4-0 (2-0)
1-0 Frydryk - 28., 2-0 Złoczowski - 36., 3-0 Złoczowski - 65., 4-0 K. Reiwer - 74.

Olimpia Lewin Brzeski - Śląsk Łubniany 0-2 (0-2)
0-1 Gieża 12., 0-2 Lewicki - 45.

OKS Olesno - Stal Brzeg 1-4 (0-2)
0-1 Banowicz - 8., 0-2 Szczupako-wski - 23., 0-3 Raczkowski - 63., 0-4 Woźniak - 71., 1-4 Kutynia - 88.