Jaki będzie przebieg drogi ekspresowej S11 przez gminę...

  Jaki będzie przebieg drogi ekspresowej S11 przez gminę Dobrodzień - w czwartek będzie spotkanie w tej sprawie [MAPA]

  Zdjęcie autora materiału

  Nowa Trybuna Opolska

  Obwodnica Myśliny jest już praktycznie gotowa.
  1/16
  przejdź do galerii

  Obwodnica Myśliny jest już praktycznie gotowa. ©fot. Mirosław Dragon

  Dopiero co ruszyła procedura budowy 25-kilometrowego odcinka obwodnicy Olesna, a już trwa planowanie dalszego odcinka S11, od Olesna przez gminę Dobrodzień, aż do Lublińca. W czwartek w Dobrodzieniu można będzie zgłosić swoje uwagi co do dokładnego przebiegu drogi ekspresowej.
  Spotkanie w sprawie budowy drogi ekspresowej S11 odbędzie się w czwartek (17 października) o godz. 11:00 w urzędzie miejskim w Dobrodzieniu. Na spotkaniu zostaną przedstawione możliwe warianty przebiegu trasy.

  W Dobrodzieniu trwa aktualnie budowa dwóch obwodnic miasta: na drodze wojewódzkiej nr 901 oraz obwodnicy Myśliny na drodze krajowej nr 46. To są dwie główne drogi tranzytowe, przecinające miasto śląskich stolarzy.

  Droga ekspresowa S11 przetnie ewentualnie tylko północną część gminy, ale i tak jej przebieg jest ważny dla Dobrodzienia.

  - Wariant zielony przecina naszą gminę. Wprawdzie nie jest to istotne rozwiązanie dla nas przy założonym układzie zjazdów, jednak pojawiały się inne alternatywne rozwiązania trasy zielonej i to jest ciekawe - zwraca uwagę Michał Tul. wiceburmistrz Dobrodzienia. - Dodam, że z wariantu niebieskiego do zjazdu w Pawonkowie mamy od naszego ronda 12 km (a z Gosławic 9), więc myślę, że to jednak mógłby być duży pozytyw dla potencjalnych inwestorów w gminie Dobrodzień.


  Polski rząd ostro zabiera się do budowy trasy S 11.

  Droga ekspresowa S11 komunikacyjnie połączy północ Polski z południem. 550-kilometrowa droga prowadzić będzie z Kołobrzegu do Bytomia.

  W większości przebiegać będzie po śladzie obecnej drogi krajowej nr 11 przez cztery województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Jednak 25-kilometrowy odcinek obwodnicy Olesna zostanie zbudowany w zupełnie nowym korytarzu drogowym.

  Obwodnica Olesna ma zostać wybudowana do września 2022 roku. Inwestycja kosztować będzie aż 667,6 miliona zł.

  Będzie to droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Do realizacji wybrano wariant północny trasy. Przy budowie trzeba będzie wyciąć 162 hektary lasu. Kolejne ponad 100 hektarów zajmować będą wyrobiska piasku, który będzie wydobywany na potrzeby tej budowy.


  Jednocześnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła procedurę wytyczenia przebiegu drogi S 11 na dalszym odcinku Olesno - Lubliniec, a także wcześniejszym Olesno - Kępno (gdzie połączy się z autostradą A1).
  Tak wyglądać będzie droga S11:

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Nowości w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu

  Nowości w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Młodzi fonoholicy potrzebują pomocy. Rodzicu, zadbaj o swoje dziecko.

  Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu

  Wkoło Opolskiego - serwis turystyczny, z którym odwiedzisz najciekawsze zakątki naszego regionu