Kantor w Twoim telefonie? Szybkie i bezpieczne płatności za granicą

Materiał powstał we współpracy z Alior Bank

Wideo

Udostępnij:
Prosty w obsłudze, dostępny o każdej porze dnia i nocy, a przede wszystkim – oszczędny dla klienta – tak Alior Bank opisuje swój Kantor Walutowy. Sprawdziliśmy, na jakie korzyści mogą liczyć klienci, którzy skorzystają z usług kantoru oraz jakie usługi wokół podróży bank oferuje tym, którzy zdecydują się na otwarcie Konta Jakże Osobistego. Płatności za granicą nigdy nie były tak proste!

Szybka i bezpieczna wymiana walut

Jeżeli podróżujesz i płacisz w różnych walutach kilkanaście razy do roku, z pewnością zainteresują Cię sprytne sposoby na szybką i bezpieczną wymianę waluty. Bez konieczności wizyty w tradycyjnym kantorze. Podróżując chcemy zminimalizować formalności i oczekujemy, że transakcji będziemy mogli dokonać w każdej chwili i to po jak najbardziej korzystnych kursach.

– Taki właśnie jest Kantor Walutowy Alior Banku - mówi Mateusz Parol, dyrektor ds. klienta indywidualnego w Alior Banku. – Daje on nieograniczone możliwości i dostosowuje się do bieżącej sytuacji, w której znajduje się klient. Przede wszystkim oferujemy możliwość wymiany aż 23 walut po atrakcyjnych kursach przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W razie nagłej potrzeby wymiany walutowej klient może paroma kliknięciami doładować rachunek kartą innego banku, bez długiego oczekiwania na przelew oraz wykonywać bezpłatne przelewy krajowe i walutowe wymienionych środków – wylicza Parol.

Wiele osób obawia się, że za przelew zakupionej waluty naliczona zostanie dodatkowa opłata.

– Bank nie pobiera opłat za przelewy środków w ramach tzw. licznika – uspokaja Mateusz Parol. – Sumuje zakupione w Kantorze Walutowym środki i informuje klienta jaką kwotę może przelać bez dodatkowych opłat ze strony Alior Banku. Przelewy krajowe w złotówkach i europejskie/SEPA są zawsze bezpłatne – wyjaśnia.

Mobilny Kantor Walutowy w Twoim telefonie

Zarządzanie finansami podczas wyjazdu wymaga szybkich i prostych rozwiązań. Dlatego Alior Bank udostępnia dla swoich klientów aplikację mobilną Kantoru Walutowego. Za jej pośrednictwem użytkownicy Kantoru mogą korzystać z najważniejszych funkcji serwisu transakcyjnego. Aplikacja pozwala z poziomu telefonu:

  • wymienić walutę,
  • zarządzać kartą wielowalutową,
  • podzielić płatność z innymi,
  • przesłać przelew, wpisując jedynie numer telefonu lub adres e-mail odbiorcy.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Kantor Walutowy Alior Banku daje także możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego, z którego warto skorzystać przy okazji każdego wyjazdu zagranicznego, nie tylko w okresie wakacyjnym.

– Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Przed podróżą warto zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych kosztów leczenia czy problemu z bagażem. Ubezpieczenie można zakupić w kilku prostych krokach za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Klient ma do wyboru trzy warianty ubezpieczenia, zróżnicowane pod względem zakresu ubezpieczenia, a płatność za polisę jest pobierana automatycznie z rachunku w Kantorze. Po zakupie, klient otrzymuje polisę na adres email zapisany w Kantorze Walutowym, dzięki czemu w razie potrzeby może ją łatwo odszukać – mówi Mateusz Parol.

Karta wielowalutowa Alior Banku

Na użytkowników Kantoru Walutowego czeka jeszcze jedno udogodnienie gwarantujące beztroski i bezpieczny pod względem finansów pobyt za granicą – karta wielowalutowa. Obsługuje ona płatności w nawet 160 walutach w tym również w złotówkach. Kartę można dodać do coraz popularniejszych wśród klientów płatności mobilnych typu:

  • Apple Pay,
  • Google Pay,
  • Garmin Pay,
  • Fitbit Pay.

Zaletą karty oprócz tego, że jest bezpłatna jest również to, że od jej aktywacji możliwe są płatności bez konieczności podpinania rachunku, czy zmiany waluty karty w aplikacji mobilnej. Karta wielowalutowa Alior Banku sama rozpoznaje walutę transakcji i dobiera odpowiedni rachunek walutowy. Co więcej, korzystać z niej możemy także w Polsce, ponieważ obsługuje ona płatności w PLN.

Wyjątkowe Konto Jakże Osobiste

Nie tylko Kantor Walutowy i jego Karta Wielowalutowa, ale i tradycyjny rachunek daje dostęp do szeregu usług dodatkowych, dzięki którym oszczędzamy pieniądze i ułatwiamy sobie załatwianie wielu codziennych spraw w podróży. Oprócz wspomnianego wcześniej ubezpieczenia, klienci Alior Banku mogą za granicą dokonywać płatności kartą bez kosztów przewalutowania - w 152 walutach na całym świecie. Ponadto wypłata gotówki w zagranicznych bankomatach jest darmowa. Wspomniane usługi dodatkowe dostępne są dla wszystkich posiadaczy konta. Nawet jeżeli nie bywamy za granicą zbyt często, możemy liczyć na wsparcie naszego banku.

Materiał oryginalny: Kantor w Twoim telefonie? Szybkie i bezpieczne płatności za granicą - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie