Kluczbork pomaga lokalnym firmom. Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy [SZCZEGÓŁY]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Kluczbork z lotu ptaka.
Kluczbork z lotu ptaka. fot. UM Kluczbork
Rada miejska w Kluczborku zaraz po świętach ma przyjąć program wsparcia dla przedsiębiorców z gminy Kluczbork w związku z pandemią koronawirusa.

W związku z obostrzeniami w walce z pandemią koronawirusa wiele lokalnych firm w ogóle nie może działać (restauracje, salony, prywatne żłobki i przedszkola itd.). Inne wprawdzie działają, ale drastycznie spadły im przychody.

Gmina Kluczbork po świętach wprowadzi program wsparcia dla lokalnych firm i przedsiębiorców. Będą obniżki czynszów, zniesienie opłaty targowej oraz ulgi podatkowe.

Najważniejsze założenia Programu wsparcia dla przedsiębiorców z Gminy Kluczbork:

  1. Ulgi w czynszach do 90 procent dla tych, którzy zostali zmuszeni do zawieszenia działalności oraz do 50 procent na okres do 3 miesięcy po ponownym uruchomieniu.
  2. Ulgi w czynszach do 50 procent dla tych, którzy pomimo otwarcia odczuli skutki epidemii oraz do 40 procent na okres do 2 miesięcy po ustaniu epidemii.
  3. Brak opłaty targowej.
  4. Podatek od nieruchomości - zwolnienia, odroczenia płatności, rozłożenie na raty oraz umorzenie podatku od nieruchomości dla tych, których dotyczy zakaz prowadzenia działalności.
  5. Podatek od nieruchomości - umorzenia, odroczenie płatności i rozłożenie na raty dla przedsiębiorców odczuwających skutki koronawirusa, mimo iż ich działalność nie została zawieszona.- umorzone będą odsetki za zwłokę a opłata prolongacyjna nie będzie naliczana.
  6. Podatek od środków transportowych - odroczenie płatności, rozłożenie na raty oraz umorzenie podatku od środków transportowych; nie będzie też naliczana opłata prolongacyjna.
  7. Odpady - przedsiębiorcy, którzy ze względu na koronawirusa musieli zawiesić lub ograniczyć działalność, a tym samym nie generują śmieci, mogą złożyć korekty deklaracji o wysokości opłaty za odbiór odpadów.
  8. Niepubliczne żłobki - wszystkie niepubliczne żłobki w Gminie Kluczbork od kwietnia 2020 roku otrzymają zwiększoną dotację na swoją działalność.
  9. Użytkowanie wieczyste - termin płatności opłaty za użytkowanie wieczyste oraz opłaty przekształceniowej zostaje z mocy Ustawy przedłużony do końca czerwca 2020 r.

- To są główne założenia, cały program wsparcia zostanie przyjęty 15 kwietnia na sesji rady miejskiej w Kluczborku - zapowiada wiceburmistrz Dariusz Morawiec.

Szczegóły programu wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców.
Szczegóły programu wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców. fot. UM Kluczbork
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska