Kolarze Wibatechu Ziemii Brzeskiej zainaugurowali sezon na krajowych szosach

Archiwum Wibatech Ziemia Brzeska
Leszek Pluciński zajmował najwyższe lokaty w dwóch wyścigach spośród zawodników Wibatechu Ziemi Brzeskiej. Archiwum Wibatech Ziemia Brzeska
Zawodnicy naszej grupy zawodowej startowali na wyścigach w Sobótce i Dzierżoniowie.

W Sobótce odbył się XXI międzynarodowy wyścig “Ślężański mnich" wchodzący w skład prestiżowego cyklu “BGŻ ligi", który toczyć się będzie w naszym kraju w tym roku.

W stawce 156 zawodników, którzy ruszyli na trasę liczącą 120 km byli też kolarze powstałej niedawno naszej grupy zawodowej - Wibatechu Ziemi Brzeskiej. Wyścig z udziałem zawodników z krajowej czołówki wygrał Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Najlepsi zawodnicy przyjeżdżali na metę w kilkuosobowych grupkach. Najlepszy z zawodników Wibatechu był Leszek Pluciński, który finiszował 15. ze stratą 1 min 50 sek. do zwycięzcy. Na 20. pozycji ze stratą 2 min i 14 sek. finiszował Kamil Migdoł. Taką samą stratę miał 23. Marcin Wolski.

W peletonie ze stratą 2 min 36 sek. finiszowali trzej inni kolarze Wibatechu. Aktywny na trasie Andrzej Bartkiewicz był 29., Paweł Pac zajął 52. miejsce, a Białorusin Siergiej Safonow - 84.

Kolejny wyścig z cyklu “BGŻ ligi" odbędzie się 1. maja w Baboszewie koło Płońska.
Pluciński był także najlepszy z zawodników Wibatechu w mniej prestiżowym wyścigu w Dzierżoniowe na dystansie 45 km. W nim również zajął 15. miejsce