Kolejna wysoka porażka Odry Opole

Mateusz Krawiec (z prawej) nie radził sobie z rywalami, zresztą tak jak cała opolska jedenastka.
Zmiany w wyjściowym składzie nie pomogły, gdyż po zaledwie sześciu minutach meczu o II-ligowe punkty w Głogowie nasz zespół przegrywał już 0-2. Ostatecznie uległ liderowi 1-4.

Po zaledwie sześciu minutach Chrobry prowadził 2-0. Na początek Sędziak dostał piłkę na 20 metrze, odważnie wbiegł w pole karne i z kilku metrów nie dał szans Kosutowi. Nasz zespół jeszcze nie ochłonął, a minimalnie spudłował Szczepaniak, a za chwilę Sędziak tym razem odegrał do Ilkowa-Gołąba, a ten posłał piłkę pod brzuchem naszego bramkarza. Po kwadransie znów uderzał Sędziak, ale tym razem Kosut zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Odra tak jak w meczu z Rozwojem grać zaczęła po pół godzinie bezowocnej kopaniny. Akcję Tomanka zatrzymali jednak obrońcy, a ze strzałem Setli poradził sobie golkiper. Chrobry skupił się w tym okresie na kontrach, a dwie ich akcje przerwał wyjściem z bramki Kosut. Po przerwie rywale próbowali szczęścia po trzech rzutach rożnych, aż wreszcie po fatalnym błędzie Krawca, zza pola karnego celnie strzelił Janeczko.

Błyskawicznie powinien odpowiedzieć Łoziński, ale do siatki trafił ale swojej. Honorowe trafienie dla Odry zaliczył dobijający swój strzał Kocur, który wcześniej dwa razy uderzał z dystansu. Mimo nieco lepszej gry niż przed przerwą nasza drużyna wiele nie wskórała.
Chrobry Głogów - Odra Opole 4-1 (2-0)
1-0 Sędziak - 2., 2-0 Illków-Gołąb - 6., 3-0 Janeczko - 58., 4-0 Łoziński - 62. (samobójczy), 4-1 Kocur - 87.
Chrobry: Rzepecki - Hałambiec, Michalec, Szałek, Samiec - Sędziak (67. Tabaczyński), Machaj (73. Ciechański), Ulatowski (56. Gancarczyk), Janeczko (82. Kuczer) - Ilków-Gołąb, Szczepaniak. Trener Ireneusz Mamrot.
Odra: Kosut - Łoziński, Michniewicz, Lalko, Krawiec (65. Skrzypczak) - Tomanek (55. Kocur), Glanowski (81. Wawrzyniak), Deja, Cieluch - Krysian - Setla. Trener Dariusz Żuraw.
Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Ulatowski - Kosut, Łoziński. Widzów 2100.