Kolejny odcinek drogi nr 457 będzie remontowany. Wartość inwestycji to prawie 5 milionów złotych

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Kolejny odcinek drogi nr 457 będzie remontowany
Kolejny odcinek drogi nr 457 będzie remontowany UMWO
Firma LARIX z Lublińca wyremontuje drogę Chróścice-Stare Siołkowice oraz rejon ronda w Starych Siołkowicach. Inwestycja realizowana jest z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, a dołożył się do niej samorząd województwa opolskiego.

Kolejna inwestycja drogowa w województwie opolskim staje się faktem. Tym razem przebudowane zostaną dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 457 o łącznej długości 1,9 kilometra. Wartość tej inwestycji to ponad 4 miliony 800 tysięcy złotych. Samorząd województwa opolskiego dołoży 808 tysięcy złotych. Przebudowa dotyczy odcinka między Chróścicami, a Starymi Siołkowicami, co oznacza, że będzie przebiegać na terenie dwóch gmin.

Wójt Popielowa Sybilla Stelmach podkreśla, że droga jest w złym stanie.

– Ubytki w nawierzchni i części bukowej w obrębie ronda bardzo utrudniały poruszanie się po tym odcinku drogi, łączącej Opole z Brzegiem i Skorogoszczą. Tędy jedzie dużo ciężkich samochodów w stronę autostrady – mówi pani wójt.

Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki zaznacza zaś, że na terenie jego gminy można mówić o kontynuacji remontu drogi wojewódzkiej.

– Ta inwestycja zaczyna się na granicy gminy w Chróścicach. To pomoże w dojedzie do naszej gminy i do Opola. Poprawa na tym odcinku będzie znacząca. Przypomnę, że od strony kościoła w Chróścicach droga jest już wyremontowana – mówi wójt Dobrzenia Wielkiego.

Członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza podkreśla, że jest to konsekwentna polityka remontu tej drogi wojewódzkiej.

- Już jest poprawiona nawierzchnia w samych Chróścicach, teraz remontujemy drogę w kierunku Siołkowic. Cieszę się z dofinansowania z Polskiego Ładu – mówi.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk zapowiada, że kierowcy będą musieli się liczyć z tzw. wahadłem.

[cyt]- Będzie to pełna wymiana nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni oraz jej poszerzenie do siedmiu metrów. Dodatkowo zbudowane zostaną zatoki postojowe – podkreśla.[cyt]

W samych Starych Siołkowicach przebudowany zostanie dojazd do ronda. Przebudowa będzie polegać na pełnej wymianie nawierzchni na całej szerokości jezdni, okrawężnikowania, przebrukowania istniejących powierzchni granitowych najazdowych i ścieków przykrawężnikowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska