Kolejny sukces łuczniczek z Głuchołaz

Archiwum klubu
Złota drużyna łuczniczek Chrobrego Głuchołazy.
Złota drużyna łuczniczek Chrobrego Głuchołazy. Archiwum klubu
Nasze zawodniczki zostały drużynowymi mistrzyniami Polski młodziczek, a srebro indywidualnie wywalczyła Olimpia Kowszyn.

Halowe mistrzostwa kraju młodzików odbyły się w Teresinie koło Warszawy. W zawodach brało udział 165 uczestników. Wysoką formę potwierdziły zawodniczki Chrobrego Głuchołazy. Po zdobyciu złotego medalu w drużynie na mistrzostwach kraju w starszej kategorii wiekowej - juniorów młodszych (do lat 17) tym razem triumfowały w kategorii do lat 15.

W skład naszego zespołu wchodziły: Olimpia Kowszyn, Aleksandra Kopaczyńska i Joanna Strzelecka. W tym zestawieniu dodatkowo wspomagane przez Michalinę Ziółkowską wygrały wcześniej rywalizację w juniorkach młodszych.

W rywalizacji indywidualnej podopieczne trenera Arkadiusza Strzelczyka też spisały się bardzo dobrze. Najlepiej Kowszyn, która zajęła 2. miejsce i zdobyła srebrny medal. Na 5. miejscu rywalizację ukończyła natomiast Kopaczyńska. Lokaty pozostałych zawodniczek Chrobrego: 17. Strzelecka, 28. Karolina Majcherczyk.