Koronawirus Opolskie. 35 nowych przypadków zakażenia w regionie. Łącznie 208 zakażonych w województwie opolskim

Natalia Popczyk
Natalia Popczyk
Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie opolskim.
Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. Karol Makurat
Ministerstwo Zdrowia we wtorek rano poinformowało o 16, po południu o 19 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. W sumie mamy już 208 zakażonych w regionie.

35 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w woj.opolskim: 24 dot. mieszkańców pow. opolskiego; 5 mieszkańców pow. kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 3 z pow. głubczyckiego, 2 z pow. strzeleckiego, 1 z pow. oleskiego.

Powiat opolski

Rano informowano o kolejnych zakażeniach w ZOL-u w Ozimku. Zakażonych było 6 kobiet, w tym 4 panie w wieku senioralnym oraz 2 w wieku średnim. Ich stan jest stabilny. Transmisja lokalna.

Po południu poinformowano o kolejnych zakażeniach w powiecie opolskim.

15 osób to podopieczni ZOL Ozimek. Mowa o 13 kobietach i 2 mężczyznach. Za wyjątkiem dwóch pań, wszystkie osoby są w wieku senioralnym (pozostali w średnim wieku). Ich stan jest dobry. Transmisja lokalna.

3 przypadki potwierdzono także u kolejnych mieszkańców powiatu opolskiego, niezwiązanych z ZOL w Ozimku. To trzy kobiety, każda w średnim wieku. Stan wszystkich jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski

Zakażonych jest 5 kobiet - dwie w wieku senioralnym, pozostałe w wieku średnim. Stan wszystkich jest dobry, obecnie w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Powiat głubczycki

Mężczyzna w wieku senioralnym, kobiety w wieku średnim i w sile wieku. Stan wszystkich jest dobry, obecnie w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Powiat strzelecki

Kobieta oraz mężczyzna w wieku senioralnym. Stan zdrowia dobry, obecnie w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Powiat oleski

Nowy potwierdzony przypadek zakażenia, potwierdzono także u mieszkanki powiatu oleskiego. To kobieta w średnim wieku, jej stan jest dobry. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

W kraju mamy dziś 270 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. 35 tych przypadków odnotowano w województwie opolskim.

Nauczanie hybrydowe zamiast powrotu do szkół

Wideo

Dodaj ogłoszenie