Koronawirus w Oleśnie i powiecie oleskim. Coraz więcej zakażonych i zmarłych z powodu epidemii

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Szpital powiatowy w Oleśnie
Szpital powiatowy w Oleśnie fot. Mirosław Dragon
Powiat oleski awansował już na drugie miejsce w województwie na liście największej liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Do tego co piąty zmarły na koronawirusa to mieszkaniec powiatu oleskiego.

Tylko powiat opolski ma więcej osób zakażonych koronawirusem. To przede wszystkim efekt ogniska wirusa w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Ozimku.

W powiecie oleskim wprawdzie też doszło do masowego zakażenia w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach, ale jest to niewielka placówka. Największą część zakażonych stanowią lokalne ogniska, w gronie rodzin i znajomych.

Skalę epidemii najlepiej widać w porównaniu z sąsiednimi powiatami na północy Opolszczyzny. W powiecie kluczborskim jest 2 zarażonych, w powiecie namysłowskim 9 osób, a w powiecie oleskim - 105.

- Czy ktoś nie manipuluje tymi danymi? Piszecie o dużej liczbie zakażeń w powiecie oleskim, a nigdzie nie ma informacji z jakich miejscowości są ci zakażeni - dostajemy w redakcji coraz więcej pytań o takiej treści.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu oraz Urząd Wojewódzki w Opolu informują tylko, z jakich powiatów są osoby zakażone.

Starostwo powiatowe w Opolu informuje, z jakich gmin są zakażeni (106 ze 126 osób to mieszkańcy Ozimka).

Starostwo powiatowe w Oleśnie w ogóle nie informuje o zakażeniach na terenie powiatu.

Ustaliliśmy jednak, że ogniska zakażeń są w gminach Dobrodzień (miasto i wioski w gminie), Olesno (miasto i wioski), Praszka oraz w gminie Radłów (nie tylko w Kościeliskach).

W powiecie oleskim łącznie jest już 105 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. 7 osób zmarło, co oznacza, że co piąty zmarły na koronawirusa to mieszkaniec powiatu oleskiego. Większość zmarłych to osoby w wieku senioralnym, z chorobami współistniejącymi.

W ostatnich dniach wirusem SARS-CoV-2 zaraziło się także wiele dzieci i nastolatków.

 • W całym województwie opolskim koronawirusem zaraziło się do tej pory 496 osób.
 • 35 chorych zmarło.
 • Dobra wiadomość jest taka, że mamy już 163 ozdrowieńców.

(dane na 11 maja, godz. 18:00)

Zakażenia SARS-CoV 2 w powiecie oleskim od 15 kwietnia:

 • 10 maja – 6 osób w wieku: jedna w senioralnym, jedna w sile wieku oraz troje w średnim wieku. To dwóch mężczyznach i trzy kobiety. Najstarszy z zakażonych jest w dobrym stanie, hospitalizowany jest na Śląsku. Zakaził się lokalnie. Dwoje mieszkańców powiatu oleskiego (w średnim wieku), przebywa w kwarantannie domowej, oni również zakazili się lokalnie. Pozostała dwójka to osoby w średnim i w sile wieku. Koronawirusa potwierdzono także u kobiety w wieku senioralnym z powiatu oleskiego.
 • 9 maja - Kobieta w średnim wieku i mężczyzna w wieku senioralnym z pow. oleskiego. Oboje w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry. Zakazili się lokalnie.
 • W tym dniu było też 3 ozdrowieńców z powiatu oleskiego - dwóch mężczyzn i jedna kobieta, wszyscy w wieku senioralnym. Przebywali w izolacji domowej.
 • 8 maja – 8 przypadków: Kobieta w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku. Ponadto, koronawirus potwierdzono u dwóch nastoletnich chłopców. Kolejne osoby zakażone to 3 seniorów oraz mężczyzna w średnim wieku, który przebywa na oddziale chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, Jeden z mężczyzn w wieku senioralnym hospitalizowany jest w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Ponadto koronawirus wykryto u kobiety w wieku senioralnym, która również przebywa w szpitalu jednoimiennym oraz u dwóch mężczyzn, którzy przebywają w kwarantannie domowej. Jeden z nich zakaził się za granicą.
  Zmarł 70-letni mężczyzna z powiatu oleskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, pacjent nie był obciążony chorobami współistniejącymi.
 • 7 maja - W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarła 92-letnia kobieta, mieszkanka powiatu oleskiego.
 • 6 maja – 7 mieszkańców powiatu oleskiego. Wśród nich mężczyzna oraz kobieta w wieku senioralnym oraz dziecko – dziewczynka. Zakażenie potwierdzono także u nastoletniego chłopca oraz trzech kobiet w średnim wieku. Stan wszystkich jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Zakazili się lokalnie.
 • 3 ozdrowieńców z powiatu oleskiego. Dwie osoby przebywały w izolacji domowej, jedna na oddziale chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Osoby te są zarówno w sile wieku jak i w średnim wieku.
 • 4 maja – 4 przypadki: kobieta w sile wieku z powiatu oleskiego, dwie kobiety w wieku średnim oraz jedna w wieku senioralnym.
  Zmarł 62-letni mężczyzna z powiatu oleskiego, powodem śmierci było zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 5 ozdrowieńców z powiatu oleskiego, którzy przebywali w izolacji domowej. Wśród nich są osoby w sile wieku, w średnim wieku oraz 1 w wieku senioralnym.
 • 29 kwietnia – 2 przypadki: To kobieta w wieku senioralnym i mężczyzna.
 • 27 kwietnia - 4 przypadki, w tym dwoje dzieci: kilkuletnia dziewczynka i chłopiec. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Zakazili się lokalnie. Do tego dwoje mieszkańców powiatu oleskiego w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry, leczeni na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Transmisja lokalna.
 • 26 kwietnia - 6 przypadków, tym dwie kilkuletnie dziewczynki. Wśród zakażonych jest także kobieta w wieku senioralnym, kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku. Zakażonym jest także mężczyzna w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
  Zmarła 81-letnia kobieta, która hospitalizowana była w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 24 kwietnia - w szpitalu jednoimiennym Kędzierzynie-Koźlu zmarł mężczyzna w wieku 85 lat z powiatu oleskiego.
 • 22 kwietnia - 7 przypadków, potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3 osób w sile wieku i 4 w średnim. Łącznie to 6 kobiet i 1 mężczyzna.
 • 21 kwietnia - 2 przypadki, mężczyzna w sile wieku oraz nastoletnia dziewczynka.
  Zmarła 90-letnia kobieta z powiatu oleskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • Jest także dobra wiadomość: wyzdrowiała mieszkanka powiatu oleskiego w wieku senioralnym, która była hospitalizowana w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 20 kwietnia - łącznie 12 osób, z czego 9 stanowią kobiety. Niemal wszyscy w wieku senioralnym, za wyjątkiem jednej osoby.
 • 19 kwietnia - zmarła 82-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która była hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 18 kwietnia - 4 przypadki, trzy kobiety oraz mężczyzna. Mężczyzna oraz kobieta w wieku senioralnym. Pozostałe dwie panie (jedna w wieku średnim, druga w sile wieku) zakaziły się lokalnie.
 • 17 kwietnia - 13 przypadków. 10 z nich to osoby z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Tylko jedna z 10 osób jest w sile wieku, reszta to osoby w wieku senioralnym. Łącznie 8 kobiet oraz 2 mężczyzn. Do tego zakażoną koronawirusem została kobieta w wieku średnim, mężczyzna i kobieta w sile wieku.
  Zmarła 84-letnia kobieta z powiatu oleskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 16 kwietnia - kobieta z powiatu oleskiego, w średnim wieku.
 • 15 kwietnia - 3 przypadki zakażenia koronawirusem. To dwie panie w wieku średnim oraz jedna w wieku senioralnym. Dwie hospitalizowane w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, trzecia na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Raport o koronawirusie. Tu znajdziecie aktualizowane na bieżąco informacje z województwa opolskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska