Koszykarki z Brzegu znów nieznacznie gorsze

Roman Baran
Ebony Ellis
Ebony Ellis Roman Baran
Odra raz odrobiła stratę 10 punktów w Pruszkowie, ale po raz drugi nie dała rady zniwelować dystansu i uległa Liderowi 65:70.

Lider Pruszków - Odra Brzeg 70:65 (23:13, 18:16, 10:21, 19:15)
Lider: Chomać 9, Koehn 10 (2x3), Trofimowa 5, Williams 10, Colson 8 - Bednarek 5 (1x3), Pietrzak 5 (1x3), Tomiałowicz 7 (1x3), Wielebnowska 5, Rozwadowska 2, Oha 4.
Odra: Małaszewska 11, Kochubei 16 (2x3), Daniel 8, Żyłczyńska 7 (1x3), Ellis 21 - Oses, Buszta 2.

W środę brzeżanki po walce uległy MUKS-owi Poznań punktem, ale sobotni rywal był znacznie bardziej wymagający. Pokazała to pierwsza kwarta w którym nasz zespół popełniał błędy i pudłował. Miejscowe wypracowały po niej 10 punktów zaliczki, a w drugiej części powiększył ją do 16 oczek. Wówczas pięć punktów z rzędu zdobyła Małaszewska, trzy dorzuciła Ellis i strata zmalała do dziewięciu.

W połowie meczu wynosiła 11, ale wyrównana gra z drugich dziesięciu minuta dawała wiarę, że nie wszystko jest stracone. Uwierzyły w to nasze dziewczyny, które w III kwarcie dały koncert gry. Zmusiły miejscowe do start i rzutów z trudnych pozycji, w zbiórkach brylowała Małaszewska, a trafienia Daniel, Kochubei, Ellis i Małaszewskiej sprawiły, że w 29. min brzeżanki przegrywały tylko 48:49.

Niestety początek ostatniej kwarty znów był słaby, Lider zdobył siedem punktów z rzędu i dopiero po czterech minutach trafiła dla Odry Ellis, ale nasz zespół przegrywał 50:58 i tej straty już nie odrobił.